Waiting on Wednesday

Waiting on Wednesday (5)

8. srpna 2012 v 8:00 | Spirit


Loď Mezi Hvězdami
Beth Revis

Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby "zmrazený pasažér" na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel.

Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít. A pokud rychle něco nepodnikne, její rodiče budou další na řadě. Proto teď musí co nejrychleji rozluštit skrytá tajemství Universa.
Přišlo další Čekání ve Středu a s ním už v pořadí čtvrtá kniha z pěti, kterou vydá CooBoo. Už to tak bude. Tato nakladatelství se stalo oficiálně mojím nejoblíbenějším. Snad jediné, co mi na něm vadí je, že skoro u většínu knih, co jsou v hardbacku nemají přebal. A tato kniha bohužel nebude vyjímkou. Ale o nákres lodi nepříjdeme, bude v knize! Jinak ovšem, je to další dystopie a na tuto jsem hodně zvědav. Slováci ji už mají přes půl rok a já jim tiše závidím. Ale konečně přichází i k nám a já se nemůžu dočkat! Tato kniha bude psána i z pohledu kluka, takže na to se nesmírně těším! A další skvělá zpráva je, že dvojka bude ještě tento rok!

Waiting on Wednesday (4)

1. srpna 2012 v 8:00 | Spirit


Hra Lží
Sara Shepard

Když se Emmin nevlastní bratr vytasí s videem, které objevil na internetu, Emma je v šoku. Že někdo natáčí na video vraždu mladé dívky, to by ještě skousla - nejspíš se jedná o nějakou stupidní hru. Jenomže ta dívka vypadá úplně stejně jako ona! Kdo to může být? Že by Emma měla dvojče a nevěděla o tom? Vzhledem k tomu, že strávila skoro celý svůj dosavadní život v pěstounské péči, je to docela možné. Po krátkém pátrání Emma zjistí, že má opravdu sestru jménem Sutton, a rozjede se za ní. Než se však dívky stačí sejít, Sutton záhadně zmizí a Emma začíná mít neblahé tušení, že vražda na videu nebyla jen hra…

Hra Lží bude moje první kniha od této spisovatelky. Udělal jsem to tak záměrně. První se přečtu tuto knihu a pokud se mi bude líbit, třeba se pustím i do Roztomilých Malých Lhářek. Ale asi ne, protože ta série má už 12 dílů! V USA samozřejmě. Ale jak to tak vypadá, Hra Lží ji možná doběhne :D Příští rok vychází za velkou louží už její 5. pokračování. Jsem taky rád, že máme originální obálky. Mě se moc líbí! Tyto půl-tváře, které jsou od dob Upířích deníků celkem časté se mi moc líbí! Lepší než u PLL! Doufám, že se mi to bude líbit a BB/art vydá pokračování už na jaře. Jak už jsem řekl vychází u BB/art - 5. září a bude to hardback!

Waiting on Wednesday (3)

25. července 2012 v 8:00 | Spirit


Delirium
Lauren Oliver

Dřív, než vědci našli lék, si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. Nechápali, že pokud jednou milujete - delirium - se pak rozleje ve vaší krvi a už před ní prostě neutečete. Teď jsou však věci jiné.

Vědci jsou schopni lásku vymýtit. Vláda požaduje, aby všichni občané dostali dávku léku před tím, než jim bude osmnáct let. Lena Holoway se vždycky na tento den těšila. Život bez lásky je jako život bez bolesti: bezpečný, promyšlený, předvídatelný a šťastný.

Ale devadesát pět dní před zákrokem Lena provede nemyslitelné: zamiluje se.Dystopie jsou prostě můj oblíbený žánr, třeba jako upíři. Podle mě právě dystopie sesadily z trůny upíry. Což ale vůbec nevadí, protože podle mě v dystopiích má autor více možností jak přiběh rozvíjet. Vše záleží na jeho fantazii. A pro mě nejočekávanější dystopidní novinkou v překladu tohoto roku je právě Delirium. Snad mě nezklame. Od Oliver jsem zatím četl jen pár kapitol Chvíle před koncem a její styl psaní se mi líbí. Uvidíme. Vychází u CooBoo, listopad 2012.

Waiting on Wednesday (2)

18. července 2012 v 8:00 | Spirit


Lola and the Boy Next Door
Stephanie Perkins

Pro začínající kostymérku Lolu Nolan je čím víc pobuřující outfit - více jiskřivý, více zábavný, více divoký - tím lépe. Ale i když je její styl oblékání poněkud skandálnější, je to oddaná dcera a kamarádka s velkými plány do budoucna. A všechno je docela perfektní (alespoň co se týká jejího sexy přítele rockera), dokud se obávaná Bellova dvojčata nenastěhují zpátky do sousedního domu.
Dívčí romány nečtu. Ale po Polibku pro Annu prostě máte nutkání si přečíst něco dalšího od této spisovatelky. A když zjistíte, že vlastně existuje i "pokračování" jste na větvi. To pokračování je v závorce úmyslně. Jedná se o jiný příběh, ale prý se sem tam vyskytnou postavy z Anny. Prostě volné pokračování. Doufám, že CooBoo ho také vydá jinak se hecnu a pojedu to v angličtině :D. A ta obálka je tak úžasná!!!

Waiting on Wednesday (1)

11. července 2012 v 8:42 | Spirit


Insurgent
Veronica Roth

Jedno rozhodnutí tě může změnit - nebo zničit. Každé rozhodnutí má však své důsledky a po napětí, které vzniklo mezi frakcemi, se Tris snaží zachránit sebe a ty, které miluje. Zápasí s ničivými otázkami o smutku a odpuštění, identitě a oddanosti, politice a lásce.
Iniciační ceremonie Neohroženosti měla být pro Tris dnem oslav a radosti, skončila ale krvavými boji. V myslích a duších frakcí se rozhostil nepokoj, napětí každým dnem narůstá. Tris stojí před výzvou. Aby pomohla sobě a ostatním, musí naplno rozvinout svoji divergenci, i když neví, co všechno tím může ztratit …

Na pokračování trilogie Divergent (Divergence) se nemůžu dočkat už od doby, co jsem teprve byl v polovině jedničky. Kniha mě vůbec nezklamala, a tak doufám, že ani její pokračování mě nezklame. Protože jak jsem se tak díval na review na YouTube, někdo dal knize pouze 3 hvězdičky! Prý, že je sklamaný a série už není tak dobrá. Další pak plný počet hvězdiček, že je to lepší jako jednička. Tak jsem zvědavý, co na knihu řeknu já. V češtině vychází v září 2012.
 
 

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit