Waiting on Wednesday

Waiting on Wednesday (15)

13. února 2013 v 11:00 | Spirit


Skrze věčnou noc
Veronica Rossi

Od chvíle, kdy se Árie dozvěděla o smrti své matky, uplynulo už několik měsíců. I Perry už je nějakou dobu Krvepánem a dívka o něm nemá žádné zprávy. Nyní se však mají znovu setkat. Po tomto okamžiku oba nesmírně touží, a skutečně jsou naplněna všechna jejich očekávání. Tedy aspoň zpočátku. Bývalá Osadnice však není Perryho druhy přijata nijak laskavě a kmen se začíná bouřit.

Éter bouří každým dnem víc a víc a jediným příslibem bezpečí je Poklidná modř. Je však tento bezpečný přístav skutečný?

Nedávno jsem si konečně přečetl Pod nekonečnou oblohou a stále nechápu, proč jsem tak dlouho otálel! Je to naprosto skvělá dystopie s úžasným dějem a styl Veroničina psaní mi naprosto sedl. Navíc se velmi dobře vyhýbá YA stereotypům. Na dvojku, která má u Knižního klubu vyjít v květnu 2013 jsem tedy nesmírně zvědavý! Snad mě nezklame! Četli jste PNO (popř. Through the Ever Night?)

Waiting on Wednesday (14)

28. listopadu 2012 v 15:38 | Spirit


Scarlet
Marissa Meyer

Když byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychování k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Vyjímkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat rakutu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě.

do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama.
Jsem opravdu na Scarlet zvědavý, protože Cinder - první díl této čtyřdílné ságy začal opravdu slibně a vlastně splnil všechna má očekávání! Jen tedy doufám, že si Egmont pospíší a co nejdřív knihu vydá. Nejlepší by bylo ještě dřív než s jakou rychlostí nám servíroval jedničku. Taky začínám zvědavět na naši obálku, protože zrovna u této sérii jsem si nepřevzali originální. A když se na ně tak koukám, začínám být rád! :D

Waiting on Wednesday (13)

14. listopadu 2012 v 16:49 | Spirit


Roztomilé Malé Lhářky
Sara Shepard

Každý má co skrývat - zejména holky ze třetího ročníku střední školy - Spencer, Aria, Emily a Hanna.

Spencer přebrala kluka vlastní sestře. Aria sní o učiteli angličtiny. Emily se zakoukala do té holky, co je na škole nová. A Hanna dělá hrozné věci, aby byla stále krásná. Jenže od doby, co zmizela jejich kamarádka Alison, skrývají všechny před světem jedno mnohem horší tajemství. Podle série knih Roztomilé malé lhářky byl natočen úspěšný seriál, který právě běží v USA.

Další moje čekání je na knihu Roztomilé Malé Lhářky. Důvod je celkem jasný - začal jsem sledovat seriál a tudíž není žádným tajemstvím, že mě začaly zajímat i ty knihy. Od Shepardové jsem zatím nic nečetl (ale už v minulosti jsem tu něco málo říkal o její nové sérii Hra Lží), ale pevně věřím, že autorka psát umí. Jen mě teda štve délka série - a zatím to nevypadá, že by měla v plánu končit... Snad se všech dočkáme i v ČR. A co Vy? Četli jste? - Je to dobré?

Waiting on Wednesday (12)

31. října 2012 v 17:44 | Spirit


Breathe
Sarah Crossan

Nic pro nás není tak přirozené jako dýchání. Představte si ale svět, ve kterém si jen privilegovaní mohou koupit dostatek kyslíku k tomu, aby mohli tančit či si zahrát obyčejný fotbal. Svět, kde chudí jen stěží zaplatí účet za vzduch nezbytný k životu. Svět, v němž po netušené katastrofě přežívá zbytek obyvatel v hermeticky uzavřených městech s vlastní atmosférou. Pustou planetu Zemi, kde nejvzácnějším rostlinným druhem je obyčejný strom.
Právě v takovém světě žije Alina, Bea, Quinn a jejich přátelé. Od ostatních mladých lidí se liší svou přemýšlivostí a odvahou něco ve svém okolí změnit. Odvahou nadechnout se jinak než druzí - svobodně. Dystopický román mladé irsko-americké autorky plný dobrodružství, při němž se doslova tají dech.


A opět ten Baronet. Vypadá to, že příští rok nakladatelé opravdu polevovat nebudou a pěkně nám nové YA tituly budou servírovat, jak jsme byli zvyklí i tento rok. A nabídka to určitě nebude jen tak lecjaká! Třeba dnes jsem si vzal na mušku knihu Dech, která vyjde v dubnu s originální obálkou! Dystopie mám moc rád a podle anotace (kterou jsem si přečetl, což moc často nedělám :D), vypadá víc než dobře!

Waiting on Wednesday (11)

17. října 2012 v 11:00 | Spirit


Anna krví oděná
Kendare Blake

Cas Lowood zdědil vzácné poslání: zabíjí mrtvé.
Před ním to dělal jeho otec, dokud nebyl hrůzně zavražděn duchem, kterého měl zabít. Vyzbrojen otcovým tajemným a smrtícím athame, Cas cestuje po zemi se svou čarodějnickou matkou a kocourem, který větří duchy. Společně se vydávají po stopách legend a místního folklóru a snaží se držet krok s mrtvými zabijáky. Otravné věci jako budoucnost neřeší a přátele si drží od těla.
Když přijedou do nového města, aby našli ducha, jemuž místní říkají Anna krví oděná, nečeká Cas nic než obvyklou rutinu: nastěhovat se, vypátrat a zabít. Místo toho ale najde běsnící prokletou dívku, přízrak, s jakým se dosud nesetkal.Jop, já se snad té knihy nedočkám! :D Těším se, až bude zveřejněna česká obálka - sice vím, že budeme mít originální (good job Baronet! :)), ale přesto.. můžeme mít jiný font - ale to snad ne. :D Ale i tak, je trochu škoda, že kniha vychází až v lednu 2013, a ne teď na Dožínky.. lepší období neexistuje! xD Ale co už, prostě těším, těším, protože mile rád si přečtu něco s duchama. Navíc s tak krásnou obálkou.. ááá! :D

Waiting on Wednesday (10)

3. října 2012 v 11:00 | Spirit

Bájná Pečeť
Bernd Perplies

Svět se mění. V troskách bájné Atlantidy, hluboko pod hladinou moře, rozlomila skupina kouzelníků prastarou pečeť, aby vyhlásila počátek nového věku magie. Dochází ke znepokojivým změnám, které mohou mít za následek ničivý chaos. Podaří se mladému reportérovi Jonathanovi odhalit tajemství starého Londýna, za jehož zdmi se ukrývají bájné bytosti, duchové a lidé s nadpřirozenými schopnostmi? Jak s tím souvisí smrt jednoho z největších kouzelníků? A je ještě vůbec šance na zvrácení osudu a záchranu světa tak, jak ho známe?

Nevím proč, ale mě tato novinka od Fragmentu strašně láká! Ať už svou obálkou nebo tématem - kdo by odolal Londýnu a magii? Já tedy rozhodně ne. Opravdu se na ni těším - ještě víc po tom, co jsem ji viděl v Týdnu s Knížkou. Ona je brožovaná, ale má klopy! Ty já naprosto miluju - a mapu taky! :D Takže prostě musí být má!

Waiting on Wednesday (9)

5. září 2012 v 8:00 | Spirit


Tygrova Stezka
Collen Houck

Kelseyino poslední léto bylo šílené. Tak šílené, že by tomu nikdo nevěřil. Vedle toho, že musela bojovat s hordou zákeřných opic a putovat indickou džunglí, se zamilovala do Rena, tři sta let starého prince.

Nové nebezpečí teď Kelsey přinutí, aby se vydala za dalším indickým dobrodružstvím s Renovým bratrem, záporákem Kishanem a nepravděpodobná dvojice si začne klást otázky ohledně svého skutečného osudu. A Renův život visí na vlásku stejně jako pravda v Kelseyině srdci.
Chci do Indie! HNED! Do října to opravdu nevydržím... Sice se mi tato obálka nelíbí jako ta předešlá, ale to neznamená, že se na knihu těším méně. Spíš naopak. Ta Indie mě vážně sedla a chci více tohoto dobrodružství! Jsem zvědavý jakým směrem se bude říběh odvíjet dál. Ale pevně věřím, že i tak bude kniha velice poutavá!

Waiting on Wednesday (8)

29. srpna 2012 v 8:00 | Spirit


Sirotčinec Slečny Peregrinové Pro Podivné Děti
Ransom Riggs

Tajemný ostrov. Opuštěný sirotčinec. Zvláštní sbírka velice podivných fotografií.

To vše čeká na odhalení v této knize, nezapomenutelném románu, kde děj a děsivé fotografie přináší jedinečný čtenářský zážitek. Náš příběh začíná strašnou rodinnou tragédií, která přivede šestnáctiletého Jacoba k cestě na vzdálený ostrov u břehů Walesu, kde objevuje rozpadající se trosky sirotčince slečny Peregrinové pro podivné děti. Když Jacob bloumá jeho opuštěnými ložnicemi a chodbami, ukazuje se postupně, že děti slečny Peregrinové byly víc než podivné. Byly možná nebezpečné. Možná byly na opuštěném ostrově drženy v jakési karanténě z velmi dobrých důvodů. A nějak - i když to zní jako něco nemožného - jsou možná stále naživu.


Nechápu, když jak může Sirotčinec mít dotisk, když kniha teprve vyšla před necelým měsícem! Tato zprávě mě jedině přinutila si knihu koupit a přečíst co nejdřív! Kniha mě láká už celkem dlouho, ale jiné knihy (bohužel) pořád mají přednost. Snad se ale do Vánoc k ní dostanu! A co Vy, máte už svůj Sirotčinec doma?

Waiting on Wednesday (7)

22. srpna 2012 v 8:00 | Spirit


Horečka
Lauren DeStefano

Horečka - Reina opět v akci

Reina odhalí kuplířčiny úmysly a začne opět vzdorovat

Strastiplná cesta k Rowanovi

Vaughn je rozhodnutý přivést Reinu zpět do sídla

Tentokrát jde Reině o všechno!
Nejočekávanější kniha pro září se u mně stává rozhodně Horečka! Jsem šťastný jako blecha, že Fortuna Libri vydá pokračování Pasti tak brzo! Chválím! Obálka je opět stejná jako v USA, takžebude krásně ladit v knihovničce! Jen ty rozdílné názory na Goodreads mě celkem děsí. Někdo říká, že je dvojka lepší než Past a naopak další skupinka tvrdí, že dvojka je mnohem horší! Já ale pevně věřím, že i toto pokračování si mě získá!

Waiting on Wednesday (6)

15. srpna 2012 v 8:00 | Spirit


Bitva o Hex Hall
Rachel Hawkins

Na Sophii Mercerovou je toho poslední dobou moc. Jen co si zvykla na to, že je démon, a naučila se své neobyčejné schopnosti ovládat, jí je Rada zase odebrala. Archera a tátu viděla naposledy v hořícím vězení a jedinými spojenci mají být nyní Branickovy. Shodou okolností odvěcí nepřátelé Prodigia. Rodinné překvapení neberou konce a jen tak mimochodem je na spadnutí válka, v níž má hlavní úlohu sehrát právě Sophie. Na tom se shodnou všichni, ne už však na tom, na jaké straně bude Sophie stát. Jenomže bez své magie je Sophie bezbranná. Podaří se jí získat zpět kouzelné schopnosti dříve, než bude pozdě?

Knižní Klub stále plánuje na září třetí díl série Hex Hall a dokonce mu dal už název. Bitva o Hex Hall. Název mě upřímně trochu zklamal. Jednička je Čarodějnice z Hex Hall, dvojka Démon z Hex Hall a tak jsem si myslel, že trojka bude taky Nějaká potvora z Hex Hall. Ale jaksi né no. Přečtený mám zatím jeden díl a je to opravdu lehké počteníčko, takže se na další dva díly už teď těším. A na Goodreads jsem dokonce objevil Spin-off! Dalo se to čekat... Proč prostě série nemohou končit?Celkem mi to už leze krkem...
 
 

Reklama

© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit