Knižní série

Knižní série 1 [VAMPÝRSKÁ AKADEMIE&POKREVNÍ POUTA]

5. března 2013 v 10:00 | Spirit
Připojuji se k projektu Knižní série, který pořádá Niklaus, který se zase insiroval u Davida. Takové dva v jednom. :-)
Vždy Vám taky představím nějakou knižní série, která obývá mou knihovnu a mám ji rád.

Nemůžu začít jinak, než autorkou Richelle Mead. Mám pro ni slabost!
Za to vděčím Knižní české komunitě (hlavně Syki a Abyss). Jejich recenze mě na tuto série vždy lákaly. Upířinu jsem žádnou neměl přečtenou, takže to bylo buď a nebo. V tomhle případě to byl rozhodně jackpot!

Jednoduše, naprosto zbožnuji autorku a samozřejmě české vydavatelství (DOMINO), neboť nebýt jich a jejich kvalitního překladu a úžasnému formátu, věřím tomu, že by mě to nikdy nechytlo. Jediná závada je snad, že série není v hardbacku. Ale toho si nevšímejte, to zas mluví blázen. :D Taky mě série Vampýrská akademie dostala mezi čtenáře. Byly to mé první YA knihy a díky nim (konkrétně čtvrtému dílu) jsem se rozhodl založit i blog a čtenímu se věnovat víc. A jsem neskutečně rád, protože jsem díky tomu potkal skvělé lidi - VÁS!

Nemá snad ani cenu mluvit o spin-off sérii Pokrevní pouta. Abych přiznal barvu, začínám mít tuhle vedlejší sérii radši než samotnou VA. Asi je to tím, že Sydney mi byla sympatická hned v Krvavém slibu, takže s ní vážně problém nemám.
A nejoblíbenější kniha? Zatím z přečtených (VA+PP1&2) je to rozhodně Zlatá Lilie! Skoro nic se tam nestalo, ale tak krásně to plynulo a já si to jen vychutnával. Scéna s Caps Lockem je třeba pro mě nezapomenutelná. Taková blbost, ale mě ohromě potěšila. :-)

A plány do budoucna? Rozhodně si chci pořídit i Sukubu. Jak jsem tak četl první kapitolu 1. knihy, zdá se mi to také fajn. Druhou VA od toho ani v nejmenším nečekám, ale zkrátka chci mít tuto autorku v knihovně kompletní - aspoň, co se překladu týče. :) Ale snad se dočkáme i jejich dalších sérií! Žejo Domino? :-)

Také, před závěrečnými fotkami, chci říct, že rozhodně nejsem jediný z kluků, co VA a vlastně celou Meadovou čte. V autobuse jsem už pár kluků potkal právě s její knihou. Jednou to byla Poslední oběť, podruhé Sukuba 3. A v knihkupectví si dokonce nějaký chlápek prohlížel Zlatou Lilii. To vždy potěší. :D

Celkem (hodně) mi vadí, že všechny Meadové knihy zrovna nemám pokupě, ale co se dá dělat. Vedla VA police už nebylo místo, a vedle Pokrevních Pout mám zas moc rozdělaných sériích a právě s těmito dvěma úžasnými knihami mi tak tak akorát vejdou! :-) Na jednu stranu dobře, na druhou blbě. Ale já se nebojím, oni za chvilku zas budou hezky spolu. A až tam dorazí modé Indigové Kouzlo - TO BUDE PARÁDA!
CO VY A RICHELLE MEAD? MÁTE ZKUŠENOSTI? JAK VÁM SEDLA?
 
 

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit