Knižní recenze

Polibek pro Annu » [Anna and the French Kiss] • Perkins

2. července 2012 v 8:41 | Spirit
Autorka: Stephanie Perkinsová
Originál: Anna and the French Kiss
České vydání: CooBoo, 2012
Formát: vazáná bez přebalu - matná, 334 stran
Přeložila: Jana Montorio Doležalová
Žánr: YA / romantika

Jmenuje se Anna. Je jí sedmnáct let. Bydlí v Atlandě, je Američanka. Ale právě nyní se nachází v School of America v Paříži. Na celý rok! Bez znalosti jazyka, kamarádů, rodiny. Její otec, spisovatel románů pro ženy, ji tam poslal na soukromou školu pro Američany.

Anna o nic takového nikdy nestála. Ale stalo se, a ona je tady. Sama. Ne všechno trvá věčně a Anna se skamarádí se svou sousedkou Meredith. A i Anna si časem uvědomí, kde to vlastně je... V PAŘÍŽI! Městě, které nikdy nespí!

Kouzelný romantický příběh, který Vás pohltí!


Divergence » [Divergent #1] • Roth

29. června 2012 v 17:41 | Spirit
Autorka: Veronica Roth
Originál: Divergent
Série: Divergent (#1)
České vydání: CooBoo, 2012
Formát: vázaná bez přebalu - lesklá, 329 stran
Přeložila: Radka Kolebáčová
Žánr: YA, Dystopie

Představte si svět, který je rozdělen do pěti frakcí: Odevzdanost, Upřímnost, Mírumilovnost, Sečtělost a Neohroženost. Beatrice Priore je sladkých šestnáct a v tomto věku se každý občan nového Chicaga musí rozhodnout, do které z výše uvedených frakcí chce zasvětit zbytek svého života. Zůstane Beatrice se svou rodinou v Odevzanosti nebo ji zláká jiná ze čtyř dalších frakcí? Beatriceino rozhodnutí všechny šokuje a ona sama se ocítá v cela novém světě. Zapadnutí do nynějšího světa také nebude tolik jednoduché, protože na nové obyvatele čeká nejdříve nejedna nelehká zkouška a být Divergentní - odlišná jako je Tris může být buď pořádně nebezpečné nebo taky dosti potřebné...

 
 

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit