Knižní recenze

Stínem Políbená » [Vampire Academy #3] • Mead

18. srpna 2012 v 20:20 | Spirit
Autorka: Richelle Mead
Originál: Shadow Kiss
České vydání: Domino, 2010
Formát: brožovaná, 328 stran
Přeložila: Katrin Ebrová-Chýlová
Žánr: YA / upíři

Pomalu začíná jaro a sním přichází i příprava na maturitní zkoušky. To by ovšem nesměla mít Rose Hathawayová deprese ze smrti jejího blízkého kamaráda Masona, který podlehl bandě Strigojů. Naštěstí je poblíž strážce Dimitrij Belikov, kterého Rose miluje, aby ji pomohl z tohohle krušného období dostat.

Rose sice ví, že její hlavní úkol je chránit Lissu, ale kvůli Dimitrijovi se prostě semtam něco porušit musí! Proto lže své kamarádce o svém vztahu s tímto strážcem, ale jejich přátelství se octne ještě v děsivější situaci! Strigojové se chtějí Rose pomstít za to, co jim provedla. A bitva to bude velká. Bude moct Rose ochránit oba dva lidi, na kterých jim nejvíc záleží? Nebo pouze jednoho? A kdo to bude? Její nejlepší kamarádka Lissa nebo její milovaný Dimitrij?

Past » [The Chemical Garden #1] • DeStefano

16. srpna 2012 v 13:00 | Spirit
Autorka: Lauren DeStefano
Originál: Wither
České vydání: Fortuna Libri (Teen), 2012
Formát: vázaná bez přebalu - lesklá, 368 stran
Přeložila: Milena Pellarová
Žánr: YA / Dystopie

Svět se změnil. Před pár desítky lety doktoři objevili léky na smrtelné nemoci. Nyní bude žít lidstvo dlouhý bezstarostný život. Takové štěstí bohužel mají pouze lidé z první generace. Jejich potomci mají virus. Všechny! Umírají velmi mladí. Dívky ve 20 letech a chlapci o pět roků později - na jejich 25. narozeniny! Lidstvo se stává časovanou bombou.

Proto jsou dívky unášeny a nuceny zplodit děti, aby zajistili přežití naší rasy. Tato situace potká i Rein, která se octne v luxusním domě, kde se od ní očekává plnit tyto záležitosti. Ještě horší na tom je, že v domě kromě Lindena - jejího manžela z donucení, bydlí i jeho otec, který je šílenec a jeho cílem se stalo objevit proti viru lék. Rein se tak stává vězenkyní v luxusní kleci, z které není šance utéct.

Město z Popela » [The Mortal Instruments #2] • Clare

9. srpna 2012 v 12:48 | Spirit
Autorka: Cassandra Clareová
Originál: City of Ashes
České vydání: Mladá Fronta, 2010
Formát: vázaná bez přebalu - matná, 392 stran
Přeložila: Eva Maršíková
Žánr: YA / Fantasy

Život Clary Frayové si v poslední době prošel velkou změnou. Nejenže se dozvěděla o existenci Lovců stínů, ale také zjistila, že ona sama je jedna z nich. Netrvá dlouho a ocitává se v novém (ji neznámém) světě. Hlavní úkol Lovců stínů je zabíjení démonů. Na to je expert Jace - kluk, který se líbí Clary. Jedniný háček v jejich stahu můžou být pouze jejich společní rodiče.

Valentýn - jejich otec a šílený Lovec stínů totiž unesl Clarynu matku a nyní ji drží v komatu. Clary se ji snaží zachránit, ale nic nejde podle plánu a všechno se jenom komplikuje. Nepomáhá tomu ani to, že Valentýn zmizel. A nejhorším na tom je, že nic z toho se nemuselo stát, kdyby nešla do nočníku klubu Pandemonium se svým nejlepším kamarádem Simonem...

Hunger Games: Vražedná Pomsta » [Hunger Games #2] • Collins

4. srpna 2012 v 15:32 | Spirit
Autorka: Suzanne Collinsová
Originál: Catching Fire
České vydání: Fragment, 2010
Formát: brožovaná, 336 stran
Přeložil: Zdík Dušek
Žánr: YA / Dystopie

Vítězové 74. ročníku se stali Peeta Mellark a Katniss Everdeenová. Jejich rodiny jsou štestím bez sebe. Konečně nebudou muset žít v takové bídě jako doteď. Katniss ale není dostatečně šťastná. Pořád musí myslet na ty, kteří v Hladových Hrách zemřeli. Kvůli ní. Útěchou se pro ni stávají matka a sestra Prim. A samozřejmě Peeta, kterého v Aréně také ušetřili.

Což vůbec nebylo v plánu. Kapitol chtěl jen jednoho vítěze. Katniss ovšem pohrozila tvůrcům her, že se oba otráví bobulemy, pokud nevyhrají společně. Stalo se. Jenže nyní Kapitol vidí v Katniss vzdor, který nemohou v Panemu dopustit. A proto se Katniss společně s Peetou dostávají ještě do větších potížích.

Železný Král » [The Iron Fey #1] • Kagawa

31. července 2012 v 17:07 | Spirit
Autorka: Julie Kagawa
Originál: The Iron King
České vydání: knižní Klub, 2012
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 363 stran
Přeložil: Jan Kantůrek
Žánr: YA / Víly / Fantasy

Věříte na víly? Šestnáctiletá Meghan Chaseová nevěřila. Ale poté, co na její šesté narozenniny záhadně zmizel její otec ji pomalu začlo docházet, že všechno není v pořádku. V poslední době si navíc její menší nevlastní bratr začne stěžovat na duchy pod jeho postelí. Meghan to nebere na těžkou váhu, protože dětská představivost nezná mezí. Brzy toho začně litovat. Její bratr - Ethan zmizel.

Během chvíle zjišťuje od svého nejlepšího kamaráda Robbieho, že ho unesli nejspíš víly do Férie. Maghan proto podnikne nebezpečnou výpravu do jejich světa s průvodcem - Robbiem, o kterém zjišťuje že je také jeden z nich. Všechno, ale nebude probíhat tak lehko, jak si oba mysleli. Svět víl je velmi nebezpečný!

Mrazivý Polibek » [Vampire Academy #2] • Mead

26. července 2012 v 17:07 | Spirit
Autorka: Richelle Mead
Originál: Frostbite
České vydání: Domino, 2010
Formát: brožovaná, 261 stran
Přeložila: Katrin Ebrová-Chýlová
Žánr: YA / upíři

Po událostech prvního dílu si hlavní hrdinové už nedočkavě těší na jejich zasložený odpočinek. Nebylo snad na ně v minulosti až dost? Rose Hathwayová s její nejlepší kamarádkou Lissou si už prošli mnohým. Po dvou rocích co žili mezi lidmi, je našli Strážci a znovu odvekli na Akademii sv. Vladimíra. Obě dvě se musely přizpůsobit nynějšímu režimu a všechno dohánět. Rose ale měla trable větší. Jako budoucí strážkyně se toho má ještě hodně co učit. Proto k ní byl přidělen Dimitrij Belikov, aby ji bojovat naučil. Netrvá dlouho a oba k sobě začnou něco cítit - lásku.

Nyní, po tom co je zavřen strýček Lissy, který ji mučil a chtěl po ní, aby ho pomocí éteru - pátého elementu, který je velmi vzácný vyléčila, přichází na řadu další trable. Blízko Akademie zaútočili Strigojové!

Nádherné Bytosti » [Caster Chronicles #1] • Garcia/ Stohl

19. července 2012 v 20:38 | Spirit
Autorky: Kami Garciová / Margaret Stohlová
Originál: Beautiful Creatures
České vydání: Knižní Klub, 2011
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 508 stran
Přeložila: Jana Jašová
Žánr: YA / Magie / Čarodějové

Ocitáváme se ve městečku Gatlin, který není obyejné město. Spíš to tu funguje jako vesnice. Každý každého zná, všichni o všech všechno vědí, je tu pouze jeden obchod přezdívaný: Čmajzni&Zdrhej a nových sousedů se tu jen těžko dočkáte. Protože kdo by chtěl žít v Gatlinu?

Nečekané se stane a do města se přistěhuje nová holka - Lena, která je příbuzná toho největšího podivína ve městě: starýho Ravenwooda. Proto ji začnou všichni pomlouvat dřív, než je jejich zvykem. Až na Ethana Wate. Kluka, který chodí s Lenou do třídy, a který zjišťuje, že Lena není jen tak obyčejná holka. A tady trable začínají...


Město z Kostí » [The Mortal Instruments #1] • Clare

16. července 2012 v 11:30 | Spirit
Autorka: Cassandra Clareová
Originál: City of Bones
České vydání: Mladá Fronta, 2009
Formát: vázaná bez přebalu - matná, 408 stran
Přeložila: Eva Maršíková
Žánr: YA / Fantasy

Patnáctiletá Clary navštíví se svým kamarádem Simonem noční klub Pandemonium, ve kterém ji na první pohled zaujme skupinka tří teenagerů v jejím věku s podivnými zbraněmi. Clary na to upozorní kamaráda, který si ale ničeho nevšimne. Proto Clary špehuje podivné mladíky do skladu, kde bude svědkem vraždy. A taky zjistí, co je ta skupinka zač. Jsou to Lovci stínů. Jejich úkolem je chránit náš lidský svět před démony. Zbavují se jich jednoduše - smrtí. Clary není jediná, kdo nechápe co se děje. I samotní Lovci stínů jsou překvapeni, že je Clary může vidět. Protože normální smrtelník nemá vnitřní zrak. Ten mají jen oni.

Série Nástroje Smrti je v zahraničí velmi oblíbená. Je to YA Fantasy s upíry, vlkodlaky, vílami a hlavně Lovci stínů!

Hunger Games: Aréna Smrti » [Hunger Games #1] • Collins

8. července 2012 v 20:20 | Spirit
Autorka: Suzanne Collinsová
Originál: Hunger Games
České vydání: Fragment, 2010
Formát: brožovaná, 384 stran
Přeložil: Zdík Dušek
Žánr: YA / Dystopie

Severní Amerika se od základů změnila. Z jejího trosek vznikla nové území nazývané Panem. Ten se rozděluje do 13ti krajů. Každý kraj je zaměřený na něco jiného. Některý na rybolov, další na uhlí v dolech. V dnešní doubě už je pouze 12 krajů, protože 13. se snažil vzbouřit a místo svobody je čekala záhuba. Panem má také hlavní město - Kapitol. Ten se rozhodl, že každý rok se budou konat "Hladové Hry". Z každého kraje se vybere jedna dívka a jeden chlapec v letech 12-18. Tito "vyvolení" jsou posláni do arény, kde se musí navzájem zabíjet a pouze poslední vyjde živý a má zajištěný život v luxusu do konce života.

Právě nyní začíná 74. ročník Hladových Her! Ať Vás doprovází štěstěna!

Vampýrská akademie » [Vampire Academy #1] • Mead

5. července 2012 v 15:20 | Spirit
Autorka: Richelle Mead
Originál: Vampire Academy
České vydání: Domino, 2009
Formát: brožovaná, 279 stran
Přeložila: Katrin Ebrová-Chýlová
Žánr: YA / upíři

Upíři existují. Jsou rozděleni na Moroje - živé upíry, kteří k životu potřebují krev, ale i jídlo. Každý z nich ovládá Magii. Ta má čtyři živly: zemi, vzduch, oheň, vodu. Každý Moroj do jisté míry ovládá všechny zmíněné živly, ale každý se specializuje jen na jeden. A Strigoje - nemrtvé upíry. Strigojem se může stát kdokoliv. Moroj, člověk nebo dhampýr. Nemrtví upíři neovládají Magii, nemůžou na posvátná místa a škodí jim slunce. Dají se poznat podle jejich červených očí.

Morojská princezna Lisa Dragomirová s její nejlepší kamarádkou Rose Hathwayovou uprchli z Akademie Svatého vladimíra - budově, kde se učí Morojové a Dhampíři. Žijí nyní v lidském světě. Za dva roky je ale škola najde a zpátky odtáhne na Akademii. A všechno se v životě Lisy i Rose změní.

 
 

Reklama

© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit