Knižní recenze

Loď mezi hvězdami » [Across the Universe #1] • Revis

7. října 2012 v 11:52 | Spirit
Autorka: Beth Revisová
Originál: Across the Universe
České vydání: CooBoo, 2012
Formát: vázaná bez přebalu - lesklá, 358 stran
Přeložil: Petr Eliáš
Žánr: YA / Dystopie / Sci-fi

Příležitost jakou má nyní Amy nedostane jen tak někdo. Záleží ovšem na tom, jestli ji chce přijmout. Opravdu se chce připojit k rodičům coby zmražený pasažér do vesmírné lodi Universum, která za 300 let přistane na nové planetě, o které si dnešní vědci myslí, že by pro budoucí lidstvo mohla být užitečnou? V tom případě by už nikdy neuviděla její kamarády, její příbuzné a už vůbec ne svého kluka.

K její smůle, i přesto, že všechno toto obětovala, je z mrazící komory odpojena o 50 let dřív. Což je trochu deprimující, když i ta hrsta, kterou v minulosti znala stále spí a ona sama se ocitne mezi budoucí generací lidsta!

Volání Netvora » [The Monster Calls] • Ness

1. října 2012 v 18:54 | Spirit
Autor: Patrick Ness
Originál: A Monster Calls
České vydání: Jota, 2012
Formát: vázaná s přebalem - papírová, 215 stran
Přeložila: Anežka Sedláková
Žánr: YA / Horor

Třináctiletému Conorovi umírá maminka. Rakovina v terminálním stádiu, naděje na vyléčení je mizivá. Jak se s tím vyrovnat, když je na všechno sám? Otec žije za oceánem, ve Spojených státech, s babičkou jsou si cizí, spolužáci se mu posmívají, ztrácí i poslední kamarády. A ke všemu ty děsivé sny. Přicházejí každou noc. Sedm minut po půlnoci.

Conorova noční můra na sebe bere podobu děsivého stromu, místo rukou větve, místo nohou kořeny. Mluví lidským hlasem, dokonci i vypráví chlapci příběhy. Tři ho dělí od pravdy...

Jonas » [Beautiful Dead #1] • Maguire

28. září 2012 v 18:50 | Spirit
Autorka: Eden Maguire
Originál: Jonas
České vydání: Fragment, 2011
Formát: brožovaná, 274 stran
Přeložila: Edita Drozdová
Žánr: YA / Andělé

Minulý rok nečekaně zemřeli čtyři studenti střední školy Ellerton. Jonas, Arizona, Summer a Pheonix. Darinu, studentku té stejné školy a bývalou kamarádku obětí, zasáhla nejvíc poslední smrt - Pheonixova, protože spolu chodili. Darina nyní nemůže ani jít, ani spát a na školu už vůbec nemá pomyšlení. Má plnou hlavu jen jeho. Dosud stále neví, co přesně se stalo. Ale je odhodlaná to zjistit - dokonce by šla i přes mrtvoly.

K jejímu "štěstí" nachází stodolu, kde objeví všechny její mrtvé spolužáky. Což je opravdu divné, když mají být dávno pod zemí. Postupem času Darina zjišťuje, že všichni mají poslání. Svým způsobem by jim ráda pomohla, ale to by ji nemohl v cestě stát jejich šéf Hunter.

Vyvolení » [Darke Academy #1] • Poole

19. září 2012 v 20:58 | Spirit
Autorka: Gabriella Poole
Originál: Secret Lives
České vydání: Fragment, 2012
Formát: brožovaná, 253 stran
Přeložil: Petr Eliáš
Žánr: YA / Tajemno

Cassie Bellová o tom vždycky snila. Dostala stipendium na jednu z nejlepších škol na světě! Která se ovšem taky řadí mezi jedny ty z nejdražších, a proto na chodbách nebo třeba ve třídě potkává zbohatlické studenty, se kterými to není zrovna jednoduché.

Dokonce se nachází mezi touhle vyšší třídou i spolek Vyvolených. V spolku se nachází pracháči z celého světa - od Anglie až po Japonsko. Až nezvykle u nich mají všichni respekt (i učitelé) a jedinný člověk, který "nepracuje" pro ně je zakladatel školy, který je snad ještě zvláštnější než všichni z Vyvolených dohromady. Něco je ve vzduchu. A Cassie to nechce nechat jen tak být.

Krvavý Slib » [Vampire Academy #4] • Mead

17. září 2012 v 19:22 | Spirit
Autorka: Richelle Mead
Originál: Blood Promise
České vydání: Domino, 2010
Formát: brožovaná, 368 stran
Přeložila: Katrin Ebrová-Chýlová
Žánr: YA / upíři

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy jako dřív. Po útoku Strigojů na Akademii sv. Vladimíra zemřelo mnoho dhampýrů i morojů. A ti, co přežili na tom nejsou o moc líp. Ovšem jen jedna oběť je pro ni tisíckrát bolestnější, než u ostatních. A ten někdo je Dimitrij Belikov.

I přesto, jak zdrcující zpráva to je, Rose je stále silná a odhodlaná splnit úkol, který si mezi sebou s Dimitrijem dali. Pokud se jeden z nich stane Strigoj, ten druhý ho zabije. Proto se Rose vydává do Ruska - rodného státu Dimitrije. Sice už od samého začátku ví, že je to jak hledat jehlu v kupce sena, ale ani to ji od splnění této mise neodrazuje. Jedno je ovšem jisté: cesta to bude trnitá!

Zloděj Blesku » [Percy Jackson and the Olympians #1] • Riordan

11. září 2012 v 21:01 | Spirit
Autor: Rick Riordan
Originál: The Lightning Thief
České vydání: Fragment, 2009
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 400 stran
Přeložila: Dana Chodilová
Žánr: YA / Fantasy / Mytologie

Být dvanáctiletým klukem není vždycky jednoduché. Své o tom ví i Percy Jackson. Je dyslektik, kamarádů moc nemá a školy taky střídá jednu za druhou. Vše se navíc zhoršuje v momentu, kdy na něho zaútočí jeho učitelka! V tu chvíli se mu začíná život měnit od základů. Hned následující den Percy jede se svou maminkou na výlet - kdyby jen tušil jak se zvrtne!

Nic netušící Percy totiž putuje do tábora Polokrevných. Ovšem tento tábor není jen tak obyčejný. Zde najdete zvláštní lidi jako je Percy - potomky bohů. Pouze tady jsou v bezpečí, protože všude venku na ně čekají dost nebezpečné a zákeřné stvoření. A pro Percyho to platí obzvlášť! K jejich smůle příjezd do tábora neproběhne tak hladce jak si jeho maminka představovala...

Dokonalý Pár » [Matched #1] • Condie

7. září 2012 v 17:57 | Spirit
Autorka: Ally Condieová
Originál: Matched
České vydání: Knižní Klub, 2012
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 328 stran
Přeložila: Martina Neradová
Žánr: YA / Dystopie / Love-story

Lidstvo už si o všem nerozhoduje jako v minulosti. Nyní to mají na starosti Správci. Rozhodnou, kde budete pracovat, s kým prožijete zbytek života, a taky kdy zemřete. Cassia tento způsob života zastávala. Nemohla se dočkat, až dojde na ten velkolepý večer - až ji Správci určí jejího partnera. A určitě nebyla sama překvapena výběrem. Jejím vyvoleným se stáva Xander - Cassiin nejlepší kamarád z dětství.

Všechno se ovšem začne hroutit až překvapivě brzo. Když chce Cassia spustit její kartu, kde by měla najít všechno o Xanderovi stane se něco, co se za normálních okolností v téhle Společnosti nemůže stát. Nastane chyba. Na kartě se ukáže jiná tvář, kterou Cassia pozná. Je to Ky - její kamarád.

Hunger Games: Síla Vzdoru » [Hunger Games #3] • Collins

3. září 2012 v 17:04 | Spirit
Autorka: Suzanne Collinsová
Originál: Mockingjay
České vydání: Fragment, 2011
Formát: brožovaná, 344 stran
Přeložil: Zdík Dušek
Žánr: YA / Dystopie

Stalo se nečekané. Čtvrtohry, které tentokrát byly v duchu předešlých vítězů se nedohrály až do konce. Katniss a další její protivníci v aréně byli "unešeni" lodí směrem ke 13. kraji! Tudíž se potvrdilo to, v co nikdo nedoufal. 13. kraj opravdu existuje! Bohužel ani sem nejde Katniss jen tak bez důvodu. Celý Panem se hroutí a všechny kraje si pomalu uvědomují to utlačování od Kapitolu.

Tudíž nastává povstání. A Katniss má být jejich reprodrozd. Sice o to moc nestojí, ale i ona se chce pomstít a nabídku přijímá. Teď ovšem záleží na tom, jestli se tato akce vyvede podle představ. Prezident Snow si pochopitelně nenechá nic líbit...

Tygrovo Prokletí » [The Tiger Saga #1] • Houck

28. srpna 2012 v 18:49 | Spirit
Autorka: Collen Houcková
Originál: Tiger's Curse
České vydání: CooBoo, 2012
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 393 stran
Přeložila: Karolina Medková
Žánr: YA / Fantasy / Mythology

Letní prázdniny jsou v plném proudu a sedmnáctiletá Kelsey začíná hledat brigádu. Ale ani ve snu by ji nenapadlo, že ji najde v místním cirkuse. Brigáda zahrnuje celých 14 dní práce mezi zvířaty - a mezi nimi se poprvé setká s bílým tygrem Dhirenem. Něco ji na něm stále víc a víc fascinuje. Je tak krotký a poslušný. Kelsey začne s Dhirenem trávit každou volnou chvilku.

Skoro až na konci brigády si Kelsey uvědomý, jak ji tato kočkovitá šelma bude chybět. Jediné, co by mu přála byl volný výběh. A jako mávnutím proutku se ukáže postarší pán, který Dhirenovy tento komfort může nabídnou. V Indii. K tomu všemu je Kelsey nabídnuta cesta spolu s tygrem jako doprovod. Jenže určitě nečekala, že cesta bude tolik trnitá...

Čarodějnice z Hex Hall » [Hex Hall #1] • Hawkins

24. srpna 2012 v 11:55 | Spirit
Autorka: Rachel Hawkinsová
Originál: Hex Hall
České vydání: Knižní Klub, 2011
Formát: brožovaná, 236 stran
Přeložila: Tereza Kolesniková
Žánr: YA / Fantasy / Čarodějové / Upíři

Pomáhat ostatním se nemusí vždy vyplatit. Své o tom ví Sophie Mercerová. Když se Sophie snaží přičarovat (ano, ona je čarodějka) její kamarádce Felicie kluka na maturitní ples, všechno jde podle plánu. No, vlastně ani ne. Netrvá dlouho a ples je vzhůru nohama. Všechno lítá sem a tam a všichni propadnou panice. A Felicia se neudrží a všem na večírku poví, že je Sophie čarodějnice.

Ovšem toto není zdaleka první přestupek, který Sophie udělala. Proto je poslána do nápravné školy Hex Hall, kde jsou mimo jiné i víli, vlkodlaci, měňavci a tento rok i jedna upírka! A zrovna s ní bude sdílet jeden pokoj. To by samozřejmě nebyla ta nejhorší zpráva. Již brzy zjistí, že na škole řádí záhadný predátor, který vycucává studenty. A ještě horší je informace, že podezřelou číslo jedna je její spolubydlící Jenna.
 
 

Reklama

© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit