Knižní recenze

Dědička » [Trylle #1] • Hocking

26. prosince 2012 v 17:04 | Spirit
Autorka: Amanda Hockingová
Originál: Switched
České vydání: Fortuna Libri (Teen), 2012
Formát: Vázaná bez přebalu - lesklá, 310 stran
Přeložila: Jana Jašová
Žánr: YA / Nadpřirozeno

v šesti letech se Wendy Everlyovou pokusil někdo zabít. A byla to její matka. K tomu všemu to bylo na její oslavě narozenin. Matka tvrdila, že je monstrum a nemá právo žít. Sice Wendy přežila a nyní žije se svým bratrem a tetou, protože matku poslali do psychiatrické léčebny, ale až teď, po 11 letech si uvědomuje, že možná nebyla tak daleko od pravdy.

Za její pochyby vůči sobě může nový spolužák Finn, který zprvu Wendy neustále pozoruje, ale časem ji také sdělí nečekanou informaci o tom, že při narození byla v nemocnici vyměněna s chlapcem. To ovšem stále nevysvětluje divné chování od její "matky". Proto se vydává na cestu do léčebny, ve které se její bývalá vražednyně léčí, a zjišťuje, že opravdu není jen obyčejná náctiletá holka.

Čarodějka a Čaroděj » [Witch&Wizard #1] • Patterson

22. prosince 2012 v 19:12 | Spirit
Autor: James Patterson
Originál: Witch & Wizard
České vydání: Albators, 2012
Formát: vázaná bez přebalu - lesklá, 210 stran
Přeložila: Milan Žáček
Žánr: YA / Kouzla

Víte jaký je to pocit, když vás uprostřed noci poručíci Nového řádu vzbudí a chystají se zatknout vaše děti za čarodějnictví? Rodina Allgoodovi s tím má zkušenosti. Sourozenci Wisty a Whit jsou tímto způsobem odvlečeni cizími lidmi k soudu, kde mají naprosto neznámí lidé rozhodnout, jak se s těmito "hříšníky" naloží dál.

Oba ze sourozenců jsou právem zmatení, protože doposud neměli ani jeden z nich tušení, že k něčemu takového v okolí dochází. Situace se ještě zhoršuje ve chvíli, kdy jsou uvězněni ve zvláštním ústavu, ve kterém jsou biti a musí bojovat na smrt o kousek jídla. A tady Wisty začne zjištovat, že něco jako čarodějnice možná je.

Město ze skla » [The Mortal Instruments #3] • Clare

28. listopadu 2012 v 19:37 | Spirit
Autorka: Cassandra Clareová
Originál: City of Glass
České vydání: Mladá Fronta, 2010
Formát: vázaná bez přebalu - matná, 440 stran
Přeložila: Eva Maršíková
Žánr: YA / Fantasy

Clary už není nějakou dobu normální dospívající. Řadí se mezi Lovce stínů. Ti chrání náš svět před démony. Může to znít jednoduše, ale jak se sama i se svým nejlepším kamarádem Simonem přesvědčí, není. Nyní ale Clary řeší mnohem závažnější události. Její matka je držena pod zámkem Valentýna, šíleného Lovce stínů, který je zároveň její otec.

Jediná šance pro záchranu Clareiné matky je vydat se do Alicante - hlavního města Lovce stínů, kde se setká s velmi mocným čarodějem, který ji má pomoc. Bohužel nic nejde podle plánu - Jace odjíždí bez ní, Simon je taky v trapu, tudíž jedinou možností jak se do Alicante dostat je vytvořit si vlastní portál. Ten naneštěstí Clary vytvoří ještě větší problémy...

Zrození » [Stefan's Diaries #1] • Williamson / Plec

20. listopadu 2012 v 18:49 | Spirit
Autoři: Kevin Williamson, Julie Plec
Originál: Origins
České vydání: Fragment, 2011
Formát: brožovaná - lesklá, 240 stran
Přeložila: Milena Hordinová
Žánr: YA / Fantasy

Také Vás zajímá, co se dělo před tím, než Elena potkala Stefana? Jak se Stefan a Damon proměnili na upíry a jakou roli v tom hrála Katherine? V tom případě máte štěstí, protože právě Zrození se pokouší tyto události mapovat.

1864. Převratný rok hlavně pro bratry Salvatore. Damon se vrací z války a jedinou útěchu si najde v místní nalévarně. Zato jeho mladší bratr - Stefan se bude zanedlouho ženit. Sice je k tomu donucen, ale copak něco zmůže proti svému tvrdohlavému otci? A pak se do okolí přistěhuje mladá a okouzlující dívka jménem Katherine. Pro oba sourozence se stane velice atraktivní - a to ještě vůbec netuší, že je upír.

Rebelky » [Deset věcí, co jsme provedly (a asi neměly)] • Mlynowska

15. listopadu 2012 v 20:16 | Spirit
Autorka: Sarah Mlynowska
Originál: Ten Things We Did (and Probably Shouldn't Have)
České vydání: Jota, 2012
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 324 stran
Přeložila: Ina Leckie
Žánr: YA / Teenage

Na první pohled se může zdát fajn bydlet u kamarádky, několik set kilometrů od rodičů. Myslela si to i šestnáctiletá April, která bydlela u svého táty a jeho nové manželky. Ten však nyní dostal lepší zaměstnání v Clevelandu, kde se naneštěstí April odmítá odstěhovat - nehodlá opustit její kamarádky, přítele a už vůbec ne její dosavadní život.

štěstí, že kamarádka Vi ji nabídne možnost zůstat bydlet u ní a její matky. A jako bonus (který se rozhodnou rodičům April neříkat) se stává fakt, že budou bydlet samy! Matka Vi totiž odjíždí na delší dobu pryč za prací. A to je jedinečná přiležitost k tomu, aby si užily co nejvíc srandy. Plán je jednoduchý - zvládnout to.

Moře Nestvůr » [Percy Jackson and the Olympians #2] • Riordan

8. listopadu 2012 v 20:13 | Spirit
Autor: Rick Riordan
Originál: The Sea of Monsters
České vydání: Fragment, 2010
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 304 stran
Přeložila: Dana Chodilová
Žánr: YA / Fantasy / Mytologie

Život Percyho Jacksona není lehký. Jakoby nestačilo, že mezi vrstevníky ničím neviniká a spíše je on ten otloukánek. To vše se má změnit v okamžiku, kdy mu jediný kamarád Grover řekne pravdu o tom, kým doopravdy je. Polobohem. To znamená, že jeden z jeho rodičů je řecký bůh.

Jediné bezpečné místo je v táboře Polokrevných, kde Percy konečně zjišťuje celou jeho identitu. Mezi ni patří i fakt, že je synem Poseidona - boha moře. Což není ten největší problém. Na problém číslo jedna se dá nominovat to, že byl hlavním podezřelým zlodějem Blesku. To už naštestí není, ale nyní před ním čeká další nebezpečné dobrodružství...

Démon z Hex Hall » [Hex Hall #2] • Hawkins

31. října 2012 v 20:37 | Spirit
Autorka: Rachel Hawkinsová
Originál: Demonglass
České vydání: Knižní Klub, 2012
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 244 stran
Přeložila: Tereza Kolesniková
Žánr: YA / Fantasy / Čarodějové / Upíři

Sophie Mercerová si myslela, že je čaordějka. Ne sice nějak převelice talentovaná a nadaná, ale prostě obyčejná čarodějka. Možná, kdyby nebyla poslána do nápravného centra pro nadpřirozené bytosti jako jsou víli, vlkodlaci, již zmínění čarodějové a čarodějky a nově i upíři, nikdy by se nemusela dozvědět pravdu o tom, kdo vlastně doopravdu je.

To si ovšem mohla myslet jen do chvíle, kdy zjistila, že je démon. Což o to, tolik by to snad ani nevadilo, kdyby ji tohle prokletí neubližovalo. Je zde možnost odebrání, ale pouze mizivá pravděpodobnost přežití celé procedury. Navíc se jí začne pokoušet kontaktovat Archer Cross, člen sekty L´Occhio di Dio, která chce Prodigium vyhladit z povrchu zemského. Díky bohu, že Sophie už k němu nechová žádné city. Nebo snad ano?

Rezistence » [Divergent #2] • Roth

25. října 2012 v 18:44 | Spirit
Autorka: Veronica Roth
Originál: Insurgent
České vydání: CooBoo, 2012
Formát: vázaná bez přebalu - lesklá, 351 stran
Přeložila: Radka Kolebáčová
Žánr: YA / Dystopie

Tris už si jednou musela vybrat. Rozhodla se pro Neohroženost. Jenže to nebyla jediná volba, která před ní stála. Nyní, po té co zjistila, že je Divergentví a oba její rodiče jsou po smrti, je tu ještě těžší rozhodování. Zůstat silná a snažit se zachránit, co ještě půjde nebo to rovnou vzdát?

V tamějším Chicagu, který byl původně rozdělen do pěti frakcí, nyní nevládne nic jiného než chaos. Sečtilí rozpoutali válku. A ta už si bohužel odnesla spoustu smrti, smutku a mnoho dalšího. Jenže Neohrožení se jen tak lehce nedají - touží po pomstě. Tris i Tobias si samozřejmě uvědomují, že nežádají o žádnou maličkost, ale stále doufají, že s tou hrskou lidí, kteří jsou na jejich straně tu můžou zvládnout. Bohužel nepřítelem může být kdokoliv a objevit se kdekoliv.

Kruh » [Engelsfors #1] • Strandberg / B.Elfgren

17. října 2012 v 16:08 | Spirit
Autoři: Mats Strandberg, Sara Bergmark Elfgrenová
Originál: Cirkeln
České vydání: Fortuna Libri (Teen), 2012
Formát: vázaná bez přebalu - matná, 516 stran
Přeložila: Jana Chmura Svatošová
Žánr: YA / Horor / Kouzlení

Engelsfors - krásné jméno, hrozné město. Věřte tomu, že tady by jste opravdu bydlet nechtěli. Potvrdit Vám to mohou hlavní hrdinky, které se vlastně ani do nedávna neznali, ve škole se jedna druhé vyhíbaly a žily si své nelehké životy. To se změní v okamžik, kdy jsou zavedeny neznámou silou na tajuplné místo uprostřed lesa. A zjištění, že jsou Vyvolené a jedna bez druhé může zemřít je opravdu šokující.

A jak tušily, od té chvíle už nebude nikdy nic jako bylo dřív. Všude číhá nebezpečí. Všude čekají nástrahy. Ať už malé nebo smrtelné. Pouze ony jsou ty Vyvolené - čarodějky, které mají pomoct zachránit svět... Ano, ze zapadákova jménem Engelsfors.

Cinder » [Lunar Chronicles #1] • Meyer

11. října 2012 v 19:56 | Spirit
Autorka: Marissa Meyerová
Originál: Cinder
České vydání: Egmont, 2012
Formát: brožovaná - lesklá, 358 stran
Přeložila: Jana Zejmanová
Žánr: YA / Dystopie / Pohádka

Bylo nebylo. Nacházíme se v Novém Pekingu po 4. světové válce. Hemží se to tu lidmi a androidy. Zde žije i 16ti letá Cinder, která je kyborg. Má stánek na tržnici, kde si můžete nechat opravit jakoukoliv ekektrotechniku. Brzy se k ní dostane i tamější princ Kai, který potřebuje před slavnostním bálem opravit svého porouchaného androida.

Cinder by mu ráda vyhověla, ale to by ji nemohla macecha zaprodat jako pokusného králíka k výzkumu protiléku k smrtící nákaze, která se v Novém Pekingu rozmáhá jako lavina. Brzo ale zjistí, že tomu tak nemusí být, a dokonce může být jediná, kdo tento svět může zachránit.

 
 

Reklama

© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit