Knižní recenze

Bitva o labyrint » [Percy Jackson and the Olympians #4] • Riordan

20. února 2013 v 19:23 | Spirit
Autor: Rick Riordan
Originál: The Battle of the Labyrinth
České vydání: Fragment, 2011
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 384 stran
Přeložila: Dana Chodilová
Žánr: YA / Fantasy / Mytologie

Být polobohem je stále nebezpečnější. Percy Jackson by mohl vyprávět... Zanedlouho bude mít patnáct, tím pádem mu zbývá poslední rok, než zjistí, jestli bude zkázou nebo zachráncem celého Olympu. Ale tenhle problém není zrovna jeho nynější prioritou.

Tábor polokrevných už není bezpečný jak býval. Sice stále platí, že se přes hranice nemůže nikdo nezvaný dostat, ale skulinka se vždy najde. V tomto případě se jedná o prastarý Daidalův labyrint, který se táhne takřka po celém světě. Naneštěstí je jeden vstup i v táboře! Podaří se Percymu a jeho kamarádům Luka s Kronovou armádou zastavit nebo bude tábor na popel?

Hvězdy nám nepřály • John Green

15. února 2013 v 18:52 | Spirit
Autor: John Green
Originál: The Fault in Our Stars
České vydání: Knižní klub, 2013
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 240 stran
Přeložila: Veronika Volhejnová
Žánr: YA / Romance

Hazel Grace Lancasterová. Šestnáctiletá dívka, která si myslí, že už nemá pro co žít. Trpí rakovinou štítné žlázy ve čtvrtém stádiu a jedinými kamarády jsou její rodiče. Už čtvrtým rokem nechodí do školy. Mezi aktivity řadí pouze sledování Americké supermodelky a neustále čtení knihy Císařský neduh.

Všechno se má ale změnit na další schůzce podpůrné skupiny. Tam se scházejí lidé jako je Hazel - trpící rakovinou. Mezi přítomnými se totiž objeví i Augustus Waters. Vyléčený a hrozně sexy mladík, který také jednou patřil k nemocným, ale nyní tu plní pouze mentální podporu svého kamaráda, který brzo oslepne. Navíc celé sezení z ní nezpustí oči. Hazel by ani ve snu nenapadlo, že by o ní mohl projevit zájem právě takový kluk. Ale jak se časem ukáže, chvíle strávené s Augustusem budou ty nejkrásnější v jejím životě.

Milion Sluncí » [Across the Universe #2] • Revis

7. února 2013 v 14:41 | Spirit
Autorka: Beth Revisová
Originál: A Million Suns
České vydání: CooBoo, 2012
Formát: vázaná bez přebalu - lesklá, 354 stran
Přeložil: Petr Eliáš
Žánr: YA / Dystopie / Sci-fi

Existuje jedna vesmírná loď jménem Universum. Jejím úkolem je dopravit vybranou část lidí z naší Země do možné nově obytné planety. Tito vyvolení jsou zmraženi, protože cesta se odhaduje minimálně na dalších tři sta let. Většinou se jedná o lékaře nebo lidi z armády. A potom taky o Amy.

Nejmladší pasažérku Universa, která tu ani nemá co dělat. Připojila se ke svým rodičům, protože je nechtěla opustit. Ale vypadá to, že bude muset. Někdo ji předčasně odpojil. (Asi tak o padesát let!) Nyní, tři měsíce po "incidentu" se všechno na lodi ještě zhoršuje. Otec umřel a Syn má vše vrátit do normálu. Ale místo toho nastupuje chaos!

Anna krví oděná » [Anna #1] • Blake

30. ledna 2013 v 17:28 | Spirit
Autorka: Kendare Blake
Originál: Anna Dressed in Blood
České vydání: Baronet, 2013
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 271 stran
Přeložila: Andrea Vašíčková
Žánr: YA / Fantasy

Zabíjet mrtvé viděl Cas Lowood od útlého dětsví. U svého otce. Avšak nyní, po jeho smrti, má na starost toto poslání právě on. A je v tom vlastně hodně dobrý. Už si zkrátka zvykl na zdejší stereotyp: přijet na místo, poznat okolí, najít duchy a následně je zabít.

V nic jiného nedoufá ani tentokrát, kdy mu kamarád doporučí ducha přezdívaného Anna krví oděná. A své jméno má oprávněně. Tento šestnáctiletý přízrak, který byl před více jak půl stoletím brutálně zavražděn, nemálo ohrožuje obyvatele Thunder Bay. Za svou existenci dokázala Anna zabít desítky mladých puberťáků, a rozhodně nic nenasvědčuje tomu, že by chtěla přestat. Podaří se tedy Casovi Annu zneškodnit, nebo to bude on, kdo vyjde jako poražený?

Ten, kdo stojí v koutě • Stephen Chbosky

29. ledna 2013 v 17:41 | Spirit
Autor: Stephen Chbosky
Originál: The Perks of Being a Wallflower
České vydání: BRIO, 2012
Formát: brožovaná s klopami - lesklá, 216 stran
Přeložil: Vratislav Kadlec
Žánr: YA / Romance

Nový začátek. Nová škola. Ani jedno Charlie nechce. Má z toho strach. Za pár dnů totiž nastupuje na střední. Bojí se, že nezapadne a nenajde si nové přátele. Není se čemu divit. Stále je otřesený ze sebevraždy svého nejlepšího kamaráda a smrt milované tety Helen ještě taky nestřebal.

dál v sobě tyto pocity nemůže držet. Proto začne psát dopisy. Neptejte se na adresáta. Jednoduše je to přítel. Přítel, kterému Charlie důvěřuje a pevně věří, že díky němu obavy překoná. Ale dojde Charliemu postupem času, že nestačí jen být ten, kdo stojí v koutě?

Prokletí Titánů » [Percy Jackson and the Olympians #3] • Riordan

25. ledna 2013 v 12:16 | Spirit
Autor: Rick Riordan
Originál: Titan's Curse
České vydání: Fragment, 2010
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 336 stran
Přeložila: Dana Chodilová
Žánr: YA / Fantasy / Mytologie

O Percym Jacksonovi jsme se mohli dozvědět už mnoho věcí. Tak v žádném případě to není obyčejný kluk. Je polokrevný. Což znamená, že má jednoho ze svým rodičů boha. V jeho případě boha moří - Poseidona. Tím hůř pro něj. Právě po takových dětech jako je on jde každou chvíli nějaká nestvůra. Nikde není bezpečno, až na tábor Polokrevnych. Tam poznává nové kamarády.

Zrovna, když to vypadá, že si klučina na tento styl života začíná zvykat, nastávají další problémy. Nejdřív znovu ožije Thalia - dívka, která byla dlouho uvězněna v podobě stromu. A aby toho náhodou nebylo málo, Annabeth, dobrá kamarádka Percyho je unesena.

Kacíř a Čarodějka » [The Order of Darkness #1] • Gregory

21. ledna 2013 v 16:18 | Spirit
Autorka: Philippa Gregory
Originál: Changeling
České vydání: Fortuna Libri (Teen), 2012
Formát: vázaná - lesklá, 254 stran
Přeložila: Jana Pacnerová
Žánr: Historický román

Klášterní novic Luca Vero dostává velmi důležitou misi. Jednoho večera je odvlečen ze své celi do naprosto neznámého sídla, kde ho nejprve velice vysoko postavený muž obviní z kacířství, ale hned vzápetí pozná, že se nejedná o dalšího bezcenného sirotka, ale o dost bystrého a užitečného chlapce. Jako jeden z mála Luka rozumí arabským číslům. Z toho důvodu ho posílá do Evropy, kde má hledat stopy Ďábla. Světem se totiž šíří, že brzo díky tomuto démonovi zanikne svět.

Mezitím nedaleko od místa, kam novic putuje, žije i Isolda - dcera zdejšího vládce, který bohužel právě umírá. Po smrti je z panství vyhnána svým bratrem do kláštera. Svůj život si jako jeptiška rozhodně nepředstavovala. A už vůbec ne ty dobrodružství, co zažije s Lukou...

Prohnaný » [The Iron Druid Chronicles #1] • Hearne

13. ledna 2013 v 12:00 | Spirit
Autor: Kevin Hearne
Originál: Hounded
České vydání: Laser-books, 2012
Formát: brožovaná - lesklá, 272 stran
Přeložil: Roman Tilcer
Žánr: Fantasy / Urban

Mladý a pohledný jednadvacetiletý Ir Atticus O'Sullivan provozuje malé knihkupectví s oddělením čajů a různých bylin. Mimoto má domacího mazlíčka - vlkodlaka jménem Oberon. Jeho zákazníci ho prostě vidí jako toho hodného člověka od vedle. Což není tak úplně pravda...

Atticus je ve skutečnosti poslední druid na zemi. A k tomu všemu nemá 21 let, ale století! Už má dost válek mezi bohy a nadpřirozenými bytostmi, a proto se nedávno odstěhoval do Arizony. Ta je od tamnějšího světa odříznuta nejvíc. Přesto i zde si ho najde všemocný irský bůh lásky, které po Atticovi chce velmi mocný meč, který druid vlastní. A určitě bohovi nebude dělat problém jít i přes mrtvoly.

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti • Riggs

3. ledna 2013 v 15:37 | Spirit
Autor: Ransom Riggs
Originál: Miss Peregrine's Home for Peculiar Children
České vydání: Jota, 2012
Formát: vázaná s přebalem - matná, 350 stran
Přeložila: Bronislava Grygová
Žánr: YA / Záhady

Dospívající Jacob měl vždycky rád svého dědečka. Nikdy nezapomene, jak mu vykládal historky ze svého života. Ať už o tom, jak byl ve válce nebo o tajuplném ostrově, ve kterém pobýval, když byl malý, protože jeho rodiče ho poslali z tenkrát okupovaného Polska pryč.

Dědeček, Abraham Portman, příběhy vždy dokresloval fotkami, které měl schované. A není divu, že je nedával na obdiv, protože byly vždycky zvláštní. Na jedné z nich dívka levitovala, na další byl chlapec, kterého šlo vidět jen tehdy, když byl oblečený. Jacob tyto povídkačky miloval. Ale nikdy by ho nenapadlo, že je na tom kousek pravdy. Až nyní, po Abeovi smrti. Protože poslední dědečkovo přání bylo, aby se Jacob na ostrov vydal a našel jeho sirotčinec.

Tygrova Stezka » [The Tiger Saga #2] • Houck

30. prosince 2012 v 17:32 | Spirit
Autorka: Collen Houcková
Originál: Tiger's Quest
České vydání: CooBoo, 2012
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 479 stran
Přeložila: Karolina Medková
Žánr: YA / Fantasy / Mythology

Po neobvyklých letních prázdninách se Kelsey Hayesová znovu vrací domů do Oregonu. Indických prokletí, smrtících dobrodružství a bílých tygrů si už užila dost. Nyní chce jen jedno - vrátit se do starých dobrých kolejí. Zapomenout na Rena - bílého tygra, který je ve skutečnosti prokletý indický princ a pouze s Kelsyinou pomocí může být této životní zátěže zbaven.

Bohužel nic nejde tak hladce. Ren nechce Kelsey ztratit, protože ji stále miluje. A Kelsey si je toho moc dobře vědoma. Vždyť ona sama stále k němu něco cítí. Zjistit, co přesně to něco je, bude moct už brzy zjistit, protože ji čeká další cesta do Indie kvůli "povinnostem" s prokletím.
 
 

Reklama

© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit