Knižní recenze

Temná horečka » [Fever #1] • Moning

4. května 2013 v 19:13 | Spirit
Autorka: Karen Marie Moning
Originál: Darkfever
České vydání: Jota, 2012
Formát: brožovaná s klopami - lesklá, 352 stran
Přeložila: Jan Sládek
Žánr: Urban Fantasy

MacKayla Lane žije zcela obyčejný život. Stále bydlí s rodiči, pracuje jako tuctová servírka v místním baru a většinu volného času stráví opečováním ji samotné. Na tom se nic nemělo měnit ani v nadcházejících dnech. Celý den byl akorát stvořený pro válení se u bazénu a sluníčka. Bohužel, jak se záhy ukáže, jediný telefonát Mac navždy změnil život.

Její sestra, které se brzo měla vracet z Irska, kde studovala, už není mezi živými. Jediné, co z ní zbylo je znetvořené tělo v Dublinu. Není pochyb o tom, že za tímto hrozným činem se skrývá vrah. Sice případ irská policie vyšetřuje, ale když se ukáže, že se není v podstatě čeho chytit, hned od něho upustí. Naštěstí Mac hodlá vyřešit smrt své sestry na vlastní pěst. Proto odcestuje do Dublinu, který nebude takový, jaký si představovala...

Krásná Katastrofa • McGuire

19. dubna 2013 v 20:41 | Spirit
Autorka: Jamie McGuire
Originál: Beautiful Disaster
České vydání: Fortuna Libri (Litera), 2013
Formát: vázaná bez přebalu - lesklá, 375 stran
Přeložila: Jana Pacnerová
Žánr: New Adult

Abby má šanci začít život nanovo. Na vysoké škole, kde se ji naskytla příležitost studovat - navíc se svou nejlepší kamarádkou Americou. Té začlenění do naprosto neznámé komunity lidí nedělá žádný problém. Cobydup si najde přítele a netrvá dlouho, a obě jsou díky její známosti pozvané na jeden ze super-tajných a vlastně i zakázaných soubojů mezi místními drsňáky.

A právě tady poprvé Abby poznává Travise - kluka, který střídá holky častěji než ponožky a jedinou výdělečnou prací pro něj jsou tyto nebezpečné zápasy v ringu. Jakmile ale na jednom z nich uvidí právě Abby, naprosto odlišnou a něčím velice přitažlivou dívku, bude se snažit s ní navázat jakýkoliv vztah. Jenže Abby ví, co je Travis zač a jen tak lehce se rozhodně nedá podmanit...

Jsem roztříštěná » [Shatter Me #1] • Mafi

11. dubna 2013 v 21:04 | Spirit
Autorka: Tahereh Mafi
Originál: Shatter Me
České vydání: CooBoo, 2013
Formát: vázaná bez přebalu - lesklá, 275 stran
Přeložila: Pavla Kubešová
Žánr: YA / Dystopie

Juliette se nikoho nedotkla už 264 dní. Stejnou dobu je obyvatelem jednoho neurčeném vězení. Údajně za vraždu. Vraždu, kterou nikdy nespáchala - alespoň ne úmyslně. Tato sedmnáctiletá dívka má totiž dar - její dotek zabíjí. Stačí jediný střet s Jeliette a váš život končí.

Dosud byla Juliette vládě v podstatě ukradená. Pokud nikomu neublížila, vláda ji tolerovala a její smrt odkládala. Nyní však přichází ohromná změna. Téměř po tři čtvrtě roku, kdy byla obklopena pouze čtyřmi holými zdmi, dostává spoluvězně - Adama. Neví proč, neví za co. Ví jen, že ho zná. Bude Adam poslední šancí pro její záchranu, nebo bude naopak zlomový bod k její záhubě?

Delirium » [Delirium #1] • Oliver

1. dubna 2013 v 20:32 | Spirit
Autorka: Lauren Oliver
Originál: Delirium
České vydání: CooBoo, 2012
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 346 stran
Přeložila: Romana Bičíková
Žánr: YA / Dystopie

Byly časy, kdy lidé brali lásku za dobrou věc. Nyní je vše jinak. Láska byla již od začátku ten virus, který lidem pouze život znepříjemňoval. Díky němu lidé byli paranoidní, měli zlomená srdce a také způsoboval vztek a závist.

Těmto temným časům nastal drsný konec. Prezident a Konsorcium totiž před šedesáti čtyřmi lety prohlásili lásku za nemoc - Amor deliria nervosa. Lidé jakmile dovrší plnoletost podstoupí zákrok, který jich choroby nadobro zbaví. Každý se operace nemůže dočkat, stejně jako sedmnáctiletá Lena. Vždy věřila vládě a jejim rozhodnutím, nikdy neměla důvod řád porušovat nebo shazovat. Až do doby, kdy se zamilovala....

Pod nekonečnou oblohou » [Under the Never Sky #1] • Rossi

29. března 2013 v 17:39 | Spirit
Autorka: Veronica Rossi
Originál: Under the Never Sky
České vydání: Knižní Klub, 2012
Formát: vázaná - lesklá, 328 stran
Přeložila: Michaela Škultéty
Žánr: YA / Fantasy

Árie je jedna z mnoha obyvatel Lusku. Území, kde technologie neznají meze a díky různým vychytávkám se život pro ni a všechny ostatní v dané komunitě stává naprosto bezpečným a pohodlným. Ária však o komfort nestojí, zvlášť teď ne, když má tušení, že se stalo něco její matce.

Oproti tomu Perry žije naprosto rozdílný život. Nachází se totiž ve venkovním Světě, kde vše funguje naprosto jinak - žádné technologie, ale pouze vlastní mysl, okolní příroda a nemalé problémy. Ten největší problém pro Perryho nastal právě nedávno, když byl unesel jeho milovaný malý bratranec. Při dalším nepovedeném pokusu o jeho záchranu však potkává dívku z Lusku, Árii. Může být pro něj tato cizinka šancí pro nalezení bratrance?

Poslední z bohů » [Percy Jackson and the Olympians #5] • Riordan

22. března 2013 v 12:11 | Spirit
Autor: Rick Riordan
Originál: The Last Olympian
České vydání: Fragment, 2011
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 407 stran
Přeložila: Dana Chodilová
Žánr: YA / Fantasy / Mytologie

Blíží se to. Percy Jackson brzy oslaví své šestnácté narozeniny, které mají být pro celý Olymp přelomové. Je totiž provázám s tajemným proroctvím, které může znamenat zánik celého dosavadního světa, jenž známe.

A jako obvykle, vše začne zcela nevinně - Pegas přistane Percymu na kapotě auta. Samozřejmě už to znamená mnoho problémů. V táboře Polokrevných nechystají žádné oslavy, nýbrž se chystají na válku! Válku mezi Olympem a Kronosem, vládce Titánů! Podaří se polobohům z tábora uchránit své blízké, tábor a Olymp? Nebo je čekají poslední dny jejich životů? Percy sice tuší, že z této války ti hodní nevyjdou dobře, ale rozhodně se nehodlá vzdávat...

Rozpolcení » [Trylle #2] • Hocking

14. března 2013 v 19:19 | Spirit
Autorka: Amanda Hockingová
Originál: Torn
České vydání: Fortuna Libri (Teen), 2013
Formát: Vázaná bez přebalu - lesklá, 336 stran
Přeložila: Jana Jašová
Žánr: YA / Nadpřirozeno

Komu se kdy stalo, aby se ze dne na den stal Tryllem - členem uzavřené komunity, která si žije v přepychu? Například Wendy Everlyové. Donedávna naprosto normální náctileté holky. Teď je ale vše naprosto jinak. Wendy je Tryll. Navíc potomek vládkyně této rasy.

Jejím posláním tedu v budoucnu bude převzít žezlo po své matce. Po své opravdové, ne po té, která ji hodlala v šesti zabít. Avšak jak se brzo ukáže, nic není tak růžové, jak se zdá. Wendy není v bezpečí nikde, proto není divu, že netrvá ani dlouho, než se uskuteční první akce pro její únos. Vittrou samozřejmě - komunitě, která je Tryllům podobná, ale již celá dlouhá léta jsou spolu v nepřátelství. Co se však stane, když se Vittře podaří Wendy, budoucí královně Tryllů, zmocnit?

Chuť krve » [Stefan's Diaries #2] • Williamson / Plec

9. března 2013 v 15:58 | Spirit
Autoři: Kevin Williamson, Julie Plec
Originál: Bloodlust
České vydání: Fragment, 2011
Formát: brožovaná - lesklá, 216 stran
Přeložila: Milena Hordinová
Žánr: YA / Fantasy

Vše se změnilo. Salvatorovi už nejsou ta šťastná a spokojená rodina. Alespoň od chvíle, co se do Mystic Falls přistěhovala Katherine. Na první pohled velmi pohledná mladá dívka. Ve skutečnosti, krvežíznivý upír!

Oba bratři, Stefan i Damon, podlehli jejímu šarmu. To však dělat neměli. Po tragickém snažení vymítit z města upíry, se z oslav stala spíše katastrofa. Otec bratrů je mrtvý, Katherine taky a jako jediní přeživší zůstali právě oni dva. Bohužel už ne jako lidé, ale jako upíři! Jak se zdá, Stefan je se svým novým životem nadmíru spokojený. Zato Damon, život ignoruje a radši by byl pod šípkem. Příležitost se mu sice nabízí - po bratrem jde totiž celá řada zabijáků. Naštěstí Stefan bratra zachrání. Tím, že odcestují do New Orleans.

Zrozena o půlnoci » [Shadow Falls #1] • Hunter

27. února 2013 v 0:00 | Spirit
Autorka: C. C. Hunter
Originál: Born at Midnight
České vydání: Baronet, 2011
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 400 stran
Přeložila: Ivana Čejková
Žánr: YA / Fantasy / Paranormal

Život stojí za houby - aspoň podle Kylie. Není divu. Dosavadní život, který tolik milovala se jí rozpadá před očima. Vše odstartují opakované vidiny ducha. Následuje brzký rozvod rodičů a také povinná účast v letním kempu, který Kylie doporučila psycholožka. Horší už to být zřejmě nemůže. Ale jak se brzy ukáže, ani tohle není tak dočista pravda.

Kemp totiž vůbec není pro narušené teenagery, jak si zprvu myslela. Je obývaný nadpřirozenými bytostmi! Od upírů, přes víli až po vlkodlaky. Kylie se tomu vůbec nechce věřit. Znamená to tedy, že bytosti, o kterých tak ráda čte opravdu existují? A patří mezi jednu z nich?

Hra lží » [The Lying Game #1] • Shepard

23. února 2013 v 19:26 | Spirit
Autorka: Sara Shepard
Originál: The Lying Game
České vydání: BB/art, 2012
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 224 stran
Přeložila: Michaela Krýslová
Žánr: YA / Tajemství

Emma rozhodně nemá na růžích ustláno. Neustále putuje z jedné pěstounské rodiny do druhé od doby, kdy ji její vlastní matka opustila. A nic nenasvědčuje tomu, že by se to mělo v brzké době zlepšit. Spíše naopak. Emmin nevlastní bratr se vytasí s videem, na kterém je brutálně škrcena dívka. Dívka, která vypadá naprosto stejně jako ona!

Krátce poté Emma zjišťuje, že se jedná o její sestru, a zároveň i jednovaječné dvojče. Informace dívce nedá spát a záhy si se Sutton domluví schůzku. Tu ji Sutton potvrdí na Facebooku. A přesně tady se to zamotává. Objevené dvojče se totiž vůbec neukáže! A lidé okolo si začnou myslet, že Sutton je Emma!

 
 

Reklama

© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit