Knižní recenze

Nikdy v životě » [The Lying Game #2] • Shepard

9. srpna 2013 v 21:29 | Spirit
Autorka: Sara Shepard
Originál: Never Have I Ever
České vydání: BB/art, 2013
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 214 stran
Přeložila: Michaela Krýslová
Žánr: YA / Tajemství

Co se zdá horší? Střídat neustále pěstouny, nebo se vydávat za zabité dvojče? Emma Paxtonová si vyzkoušela obě životní varianty, dokonce tou druhou nyní žije. Nikdy by však nemusela být v ohrožení smrti, kdyby jí její nevlastní bratr neukázal nahrávku, kde dívku, která jakoby Emmě z oka vypadla, někdo neškrtil.

Jak se zjistí, jednalo se o Sutton. Emmino dvojče. Šťastné shledání se ale nekoná. Sutton je mrtvá a Emma musí zastoupit sestřinu roli. Jestli ne, skončí přesně tak špatně jak ona. Na jednu stranu by ráda Emma z této šlamastiky vybruslila, na druhou však vypátrala vraha. Což nebude lehké, neboť každý se zdá být podezřelý. Sutton totiž nebyla žádná slušňačka a nepřátel měla mraky.

Reset » [Reboot #1] • Tintera

3. srpna 2013 v 22:20 | Spirit
Autorka: Amy Tinterová
Originál: Reboot
České vydání: Egmont, 2013
Formát: vázaná bez přebalu - lesklá, 372 stran
Přeložila: Jana Hejná
Žánr: YA / Dystopie

Smrtí nic nekončí, právě naopak začíná. Z mrtvých dětí a mladistvých se stávají Reseti - rychlejší, silnější a snadno hojící se bytosti. Ti slouží KLEZu, organizaci, co se jejich odchytem a následovným cvičením na zabijáky, zabývá. Čím delší dobu jsou mrtví, tím více postrádají lidské emoce a nemají problém se přizpůsobit.

Mezi takové patří i Wren Stoosmasedmdesátka. Nejlepší reset. Totálně bez emocí, přátel a jakýchkoliv jiných kontaktů. To se ale změní v okamžiku, kdy přijdou další nováčci na výcvik. V ten moment poprvé potká Calluma, pouhou dvaadvactítku, který má téměř jistou brzkou eliminaci. Dá Wren na své pocity, co donedávna necítila, a pomůže z Calluma udělat dalšího perfektního "robota"?

Magie krve » [The Blood Journals #1] • Gratton

26. července 2013 v 18:55 | Spirit
Autorka: Tessa Grattonová
Originál: Blood Magic
České vydání: Knižní klub, 2013
Formát: vázaná s přebalem - matná, 348 stran
Přeložila: Jana Kunová
Žánr: YA / Magie

Silla Kennicottová si svůj život představovala úplně jinak. Rozhodně nečekala, že bude mít oba rodiče dávno mrtvé - navíc po sebevraždě, že se z ní stane školní podivín, a že ji jedna kniha změní celý život. Neboť jediná věc, co otec po sobě zanechal byla kniha kouzel.

Nikdy dřív na něco jako magii nevěřila, ale když jednou zkusí na hřbitově oživovací kouzlo na oschlém listu, a zafunguje, nemůže to přejít jen tak. Myslí si, že ji dal otec nějaké vodítko k něčemu, před čím se snažil celou rodinu ochránit. Jak se záhy ukáže, Silla se opravdu nemýlila. Celý rod Kennicottových už řádky let čelí velkému nepříteli, s kterým si rozhodně není radno zahrávat. Svede s ním Tessa s bratrem Reesem konečně finální bitvu?

Čarodějka stínů » [Alex Craft #1] • Price

8. července 2013 v 20:06 | Spirit
Autorka: Kalayna Price
Originál: Grave Witch
České vydání: Baronet, 2012
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 300 stran
Přeložila: Zuzana Ľalíková
Žánr: Urban Fantasy / Paranormal

Nekros - město, ve kterém není magie a další nadpřirozené jevy zcela žádnou výstředností. Proto není divu, že v něm mají čarodějky své čtvrtě ve kterých bydlí, obchůdky s užitečnými pomůckami pro rituály nebo svou politickou stranu.

Jednou z nich je i Alex Craftová. Stínová čarodějka. Umí mluvit s mrtvými, což se jí samotné moc nezamlouvá, ale peníze se vydělávat nějak musí. Kdyby ale tak tušila, co se má v dalších dnech stát, našla by si něco méně nebezpečného... Protože nejdřív Alex zavolá sestra, s kterou není v kontaktu pěkně dlouho, aby vyvolala duši nedávno zabitého guvernéra. Když se to však nepovede, a hned na to se ji snaží někdo zastřelit, není od věci se o guvernéra a jeho záhadnou smrt více zajímat.

Dívka z nočních můr » [Anna #2] • Blake

21. června 2013 v 15:33 | Spirit
Autorka: Kendare Blake
Originál: Anna Girl of Nightmares
České vydání: Baronet, 2013
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 285 stran
Přeložila: Andrea Vašíčková
Žánr: YA / Fantasy

Anna Korlovová byla ještě před několika měsíci jen mýtus a hrůzu nahánějící netvor. Ve skutečnosti však opravdu existuje. Nebo spíše existovala. Přes svá dlouhá léta zabíjení nevinných lidí, se v ní přece jen našel kus lidskosti, a pro záchranu svých nových přátel dobrovolně vstoupila do pekla.

Obětovala se hlavně pro Case Lowooda, lovce duchů. Ač zpočátku jeden druhého chtěli zabít, našli si k sobě silné pouto. Proto nyní, když je Anna zdá se nadobro pryč, chodí po světě jak donedávna ona - tělo bez duše. Věci se ovšem změní v okamžiku, kdy se Casovi Anna začne znovu zjevovat! Avšak bitá a mučená. Cass ale ví, že mu Anna zachránila život, a je načase ji laskavost oplatit...

Nejsem sériový vrah » [John Cleaver #1] • Wells

13. června 2013 v 19:42 | Spirit
Autor: Dan Wells
Originál: I Am Not A Serial Killer
České vydání: BB/art, 2011
Formát: Vázaná s přebalem - lesklá, 221 stran
Přeložil: Radim Zetka
Žánr: YA / Thriller

Patnáctiletý John Wayne Cleaver není obyčejný puberťák. Jeho největším koníčkem jsou již dlouhá léta sérioví vrazi. Odjakživa ho fascinuje ta krutost a nulová lítost, již tyto zrůdy dávají na obdiv. Ale nikdy by nepomyslel, že se jedna z nich objeví v jeho městě. Naštěstí nebude takový problém přijít pachateli na kloub. Johnova matka vede místní pohřební ústav, a každá oběť proto míří přímo k nim. Alespoň si toze začátku myslel…

Naneštěstí pro Johna, největší překážkou k rozlousknutí případu bude jeho matka. Ta si je totiž naprosto jistá, že není zcela normální a půjde i přes mrtvoly, aby synův divný koníček eliminovala. Jak se záhy ale ukáže, to neměla dělat...

Legenda » [Legend #1] • Lu

8. června 2013 v 20:33 | Spirit
Autorka: Marie Lu
Originál: Legend
České vydání: CooBoo, 2013
Formát: Vázaná bez přebalu - lesklá, 280 stran
Přeložil: Tomáš Bíla
Žánr: YA / Dobrodružství

Spojené státy americké už nejsou takové, jaké bývaly. Na jejich ploše se rozprostírá dvojice států, které spolu vedou nekončící válku - Republika a Kolonie. Každé jde o to samé, získat větší území.

Republika věří své nové generaci. Proto každé dítě, které dovrší desátý rok života, musí podstoupit zkoušku, díky níž se zjistí, jak moc bude daný člověk pro vládu užitečný. June, výjimečné děvče, jež jako jediné zkoušku zvládlo s maximem bodů, žilo donedávna poklidný život. Vše se ovšem změní v momentě, kdy zabijí posledního člena její rodiny. Zprávou je sice zdrcena, ale zároveň i odhodlaná bratrovu smrt pomstít. Naštěstí pro ni stojí vedení za ní, neboť se jediným podezřelým stává Day. Dlouze hledaný zločinec.

City of Fallen Angels » [The Mortal Instruments #4] • Clare

3. června 2013 v 20:47 | Spirit
Autorka: Cassandra Clareová
Český název: Město Padlých Andělů
Plánované české vydání: jaro 2014
Formát: brožovaná s klopami
Žánr: YA / Fantasy

Vypadá to, že Lightwoodovi a Frayovi konečně překonali svého největšího nepřítele - Valentýna. Tudíž Clary a Jacovi nic nebrání v pokračování v jejich vztahu. Také matka Clary, Jocelyn, dlouho neváhá a přípravy na její svatbu se zdejším vůdcem vlkodlačí smečky Lukem, jsou v plném proudu. Ani Alek, taktéž Lovec stínů, neprožívá nic než dobré chvíle. Navíc s jeho láskou, Brooklynským čarodějem, Krasomilem.

Ze všech nejhůř je na tom Simon, nejlepší kamarád Clary. Pořád nemůže překousnout fakt, že se z něj stal upír. Nikdy nic takového nechtěl. Naneštěstí, tato nová osobnost mu v nejbližší době přinese mnoho problémů. Jak se ukáže, mezi upírskými klany bude velmi žádaný. Přidá se k jedné z nejmocnějších upírech na světě nebo se jí postaví a ohrozí tak spokojené životy svých přátel?

Boj o Trůn » [Trylle #3] • Hocking

29. května 2013 v 15:06 | Spirit
Autorka: Amanda Hockingová
Originál: Ascend
České vydání: Fortuna Libri (Teen), 2013
Formát: Vázaná bez přebalu - lesklá, 336 stran
Přeložila: Jana Jašová
Žánr: YA / Nadpřirozeno

Wendy Everlyová už delší dobu pobývá mezi Trylly. Komunitou osob, která záměrně vyměňuje své děti se smrtelníky, a rýžují z toho nemalé částky. Jednou z těchto dětí byla i Wendy. Proto, když ji její spolužák Finn, který pro Trylly pracuje, odveze do Föreningu, přinejmenším je zmatená. Navíc zjištění, že královna této společnosti je její pravá matka, není také zrovna lehké.

Především teď, když matka Elora leží na smrtelné posteli a zanedlouho vypukne válka. Mezi Trylly a Vittrou. Ta sice přetrvává už staletí, ale až nyní dojde k závěrečnému boji. Dokáže Wendy obhájit Trylly před vymřením? Nebo se Vittře jejich dlouhodobý cíl, zničit Trylly, podaří a král Oren, který je zároveň otcem Wendy, konečně usedne na trůn obou říší?

Roztomilé malé lhářky » [Pretty Little Liars #1] • Shepard

11. května 2013 v 20:00 | Spirit
Autorka: Sara Shepardová
Originál: Pretty Little Liars
České vydání: BB/art, 2011
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 264 stran
Přeložila: Anna Školníková
Žánr: YA / Záhady

Není to tak dávno, co žila pětice kamarádek v jednom menším městě. Alison, Spencer, Hanna, Emily a Aria. Byly jak suk na botě, který nejde rozvázat - navždy něčím propojené. Chodily spolu do třídy, většinu volného času také trávily spolu a navzájem se dělily o svá tajemství.

Naneštěstí pro ně, jednoho večera, který měly strávit přespáním ve stodole Spencer, se stala nejstrašnější věc jejich životů. Jedna z kamarádek, Alison, zmizela. A tak tomu jsou již tři roky. Skupinka se navždy rozdělila. Holky šly dál... Za vším udělaly tlustou čáru. Jenže teď je možná něco slepí opět dohromady. Výhružky a tajemství od anonyma přezdívaného A.

 
 

Reklama

© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit