Knižní novinky

Knižní novinky » [6] • New Adult ve velkém česky!

30. května 2013 v 17:35 | Spirit
Po skoro půlroční pauze se vrací rubrika Knižní novinky! Sice vím, že se zde opět nedozvíte nic nového, protože na nově připravované knihy jsou expert(ky) jiní blogeři, ale myslím, že jste si u těch předešlých 5ti článků hezky všechny novinky shrnuly, a tak doufám, že i nyní pro vás bude příspěvek milým překvapením. :-)

New Adult ovládne českou knižní scénu... příští rok!
Jestliže výraz New adult (NA) slyšíte prvně, nemusíte se vůbec za nic stydět. Tento nový druh literatury se objevil celkem nedávno. I když na trhu byly tituly podobného žánru již dlouhá léta. Jen se schovávaly za normální young adult. Jaký je teda rozdíl? New adult se jednoduše dá definovat jako YA knihy okořeněný sexem a zkrátka více erotikou. Já mám se žánrem zatím zkušenost jen jednu, a to s knihou Krásná katastrofa, která podle mě, celé šílenství odstartovala...
A když říkám odstartovala, myslím to naprosto vážně, protože dalších podobných knih (teď už i podobně jak u YA = sérií) se zrodilo nemalé množství. A další jenom přibývají. Naštěstí pro nás, české čtenáře, nejedno nakladatelství nezahálelo, a během mžiku si rozebrali nespočet titulů! Na co se tedy můžeme těšit?

Knižní novinky » [5] • Vykukují první novinky roku 2013

18. prosince 2012 v 19:17 | Spirit
to teda zatím moc nepřijde, ale za méně než 14 dnů (pokud teda nebude konec světa - jop, ani já si neupustil tuto poznámku) je zde rok 2013! Pomaloučku, ale jistě začínají nakladatelé představovat kousky, ktere příští rok zavedou do prodeje a doufají, že s titulem budou úspěšní. To doufáme i my, čtenáři. Zatím musím říct, že největší pecky chystá jak jinak než CooBoo a jen to jejich jaro bude pestré a rozmanité! Ale myslím, že v tomto duchu se ponese i celý nadcházející rok. Tak jdeme na to!

CooBoo (a jiní) představují další bestsellery!
Víte jaký je nejlepší možný způsob zjištění, že u nás vyjde kniha, kterou jste chtěli mít v překladu už pěkně dlouho? Tak jak to dělá CooBoo v jednom kuse. Buď o tom tweetne nebo napíše status na zdi a o pořádnou propagandu se zanedlouho postarají bloggeři. A funguje to skvěle!
Jen v poslední době se touhle cestou zjistilo, že příští rok na podzim vydá Pushing the Limits, Between shades of gray a následovně Out of the Easy, Bzrk a to ještě nemluvím o pokračováních rozjetých sérií!

Knižní novinky » [4] • Další pecky si to míří na český trh!

26. září 2012 v 17:50 | Spirit
Uběhl už víc jak měsíc, co se na blogu objevily poslední Knižní Novinky a přiznávám, že se za ten čas stalo opravdu hodně! Čeští nakladatelé nás i nyní dokážou překvapit novinkou, kterou ještě vydají tento rok. V poslední době těchto šoků bylo opravdu nespočetně! Tudíž myslím, že další shrnutí, co se událo na české YA scéně je právě na místě.

Novinky, které čeští čtenáři ani nečekali se k nám pomalu hrnou!
Poslední dny byly opravdu dost nepředvídatelné! Určitě nikdo nečekal oznámení vydání spousty skvělých YA titulů, které jsou v zahraničí stále novinkou, ale na své si přišly i série starší. Musím se přiznat, že většinu z toho jsem obdivoval v Book Hauls na YouTube, takže nedá se nic dělat, ale po vydání budou i v mé knihovničce. Už jsem Vás asi nalákal obrázkem nad tímto textem, ale jásáte zbytečně.... je toho ještě víc!
Ještě před celkových shrnutím chci říct, že jsem možná na něco zapoměl. Semlelo se toho opravdu hodně a já si zrovna něco nemusel vybavit, takže klidně napište do komentářů! A teď už k samotným novinkám. Ty najdete v celém článku. Navíc jsou knihy rozděleny podle jejich budoucích nakladatelstvím, protože skoro každé známější něco nového předvedlo.

Knižní novinky » [3] • Série pokračují

13. srpna 2012 v 18:01 | Spirit
Kolem knih zaměřených na mladé dospělé se mluví u nás stále víc a víc. A proto nastal čas na další Knižní novinky! Jak asi moc dobře víte, většina knih v kategorii YA má pokračování. Spoustu knih se dostalo na jaře/létě i do našich obchodů a pomalu se pro nás chystají i jejich pokračování!

Pokračování sérií, na které se můžeme těšit na začátku školního roku!
V září nás sice čeká konec prázdnin, ale také spoustu nových knih. Ať už pokračování zajeté série nebo úplně nové! Jaké nové knihy nás čekají na podzim se můžete dočíst v Knižních novinkách 1&2. Tento článek zaměříme na knihy, které jsou pokračováním.

Ještě v průběhu srpna se můžeme těšit na Iluze - třetí díl do série Křídla. VYDÁVA FORTUNA LIBRI
Na září je taky nachystán poslední díl série Andělé - Vykoupení. VYDÁVÁ KNIŽNÍ KLUB
Samý měsíc by měl vyjít 3. pokračování série Oškliví - Speciálové a s ním hned i díl čtvrtý! VYDÁVÁ TRITON
17. září na české pulty zaútočí 2. díl trilogie Divergence s názvem Rezistence. VYDÁVÁ COOBOO
Na konci září se očekává i pokraočvání trilogie Zahrada Nesmtelnosti - Horečka! VYDÁVÁ FORTUNA LIBRI
A v neposlední řadě na začátku října 4. pokračování Lhářek - Neuvěřitelné. VYDÁVÁ BB/ART

Tohle všechno bude na pultech po skončením září takže už víte co si budete kupovat? Podle mě je toho opravdu moc a to je jen dobře! Dokonce nás možná v září ještě čeká závěrečný díl Hex Hall s názvem: BITVA O HEX HALL. Ale samozřejmě může dojít k posunu. A pokud toho ještě nemáte dost, v celém článku na Vás čeká pár nových obálek!

Knižní novinky » [2] • Roztržený pytel s obálky

20. července 2012 v 14:51 | Spirit
Nastal čas na další Knižní novinky! Dnes to nebude ani tak o knihách, spíš o jejich obalech. Měl jsem v plánu v každém tomto článku nové obálky zveřejnit na konci (jao minule), ale pro tentokrát to nepůjde. Protože včera se jich nashromáždilo tolik, že na to bude potřeba celý článek! JDEME NA TO!

Obálky na podzimní sezónu jsou tady!
Nebudu lhát, když řeknu, že jsem včera měl zaspamovaný celý facebook novými obálky od českých nakladatelství! Myslel jsem, že zveřejnění obálek na knihy, co vyjdou na podzim budeme očekávat tak v polovině srpna. Ale ne. Je to tady už nyní! A musím říct, že obálek je opravdu hodně. Když srovnám situaci s minulým rokem, tento rok je opravdu napěchovaný YA literaturou! A to se ještě mnoho titulů odložilo na příští rok! Kdo se těší? Já taky xD Ale teď už k obálkám. Najdete je v celém článku.

Knižní novinky » [1]

11. července 2012 v 22:01 | Spirit
Přípravil jsem si pro Vás novou rubriku! Má název Knižní novinky a cílem je po nějaké určitě době zveřejnit tento "informační" článek a zmíňit v něm nové informace okolo YA knih, ať už na české nebo zahraniční scéně! Většina informací se už nachází na facebooku, ale tyto články všechny události shrnou do jednoho článku. Taky je to dobré pro neuživatele facebooku samozřejmě xD.

Nové druhy obálek aneb problémy u CooBoo
Američští nakladatelé jsou pěkně padlí na hlavu! V zavedených YA sériích mění obálky jako na běžícím páse! Začalo to Deliriem, kdy modrý obal vyměnili za nový s hlavou na obálce. (To ještě nevíte? Hlavy obálce teď strašně letí!). S tímto podobným se nakonec vydá celá série. Fanoušci si řekli: "OK, nevadí - jedničku si koupím znovu, ať mi knihu pasují v knihovničce." Prodalo se více výtisků a nakladatele napadlo: "Co to zkusit ještě jednou? Třeba to taky zvýší prodeje!" A stalo se. Shatter Me už nikdy neuvidíme s takovou nádhernou obálkou a pěknou holkou na obálce. Radši se budeme dívat na oko. A to na každém díle! A aby se neřeklo, na druhém ty řasy budou bílé... WTF?
Nyní, velmi nečekaně, když fanoušci série Loď mezi hvězdami (v češtině vychází 20. srpna 2012!) čekali na odtajnění obálky závěrečneho dílu - další šok. NOVÉ OBÁLKY! Takže vy už máte dvě knihy se stejnou tématikou, která je rozhodně hezčí než ta nová verze a poslední díl Vám prostě pasovat nebude. Takže co? Koupíte znovu první DVA díly série!
Ale tady se konečně zastavíme u nás v Česku. Všechny tři zmíněné série vvýjdou v češtině. A tady moc zvykem není změna obálek pod prvním, nebo druhém díle. Naštěstí má na všechny série odkoupené nakladatelství CooBoo. Ten teď řeší jak s tím naloží. Nejvíc je trápí Loď mezi Hvězdami, kde je už obálka hotová a brzo půjde do tisku. Druhý díl má ještě v pohodě... ale co pak? CooBoo chce vytvořit cover podobný předešlým dvou! Držím palce! U Shatter Me mohou pořád dát oči nebo třeba obálky z jiných zemí. Já bych navrhoval německý cover. A u Deliria chtějí dovytvořit obálky podle původní verze. Já jsem sice zastáncem té novější (jako jediná se vyvedla), ale budiž. Držím CooBoo palce, ať pro náš - české čtenáře vymyslí to nejlepší!
 
 

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit