TOP 10 SÉRIÍ, CO CHCI ROZEČÍST (DO KONCE ROKU 2013)

23. června 2013 v 22:16 | Spirit |  TOP10

Spirit si je dost vědom toho, že na blogu v poslední době nastal velký stereotyp. Jen samé recenze a Knihobraní. Neříkám, že se na tom bude něco měnit (i když samozřejmě bude!), ale myslím, že by bylo fajn tak jednou do týdne zveřejnit nějaký "spontální" článek. Ať už do meme, které tak zanedbávám nebo úplně něco jiného, jako třeba dnes, TOP10. A protože jste mi to dost kladně na Facebooku odsouhlasili, tady to máte. :-)

Pro ty méně zasvěcené, neboli nelajkaře na fb (:D), oznamuji, že tento článek bude sloužit vám (coby šmejdilům) jako informace pro knihy či sérii, které prostě ROZHODNĚ ještě tento rok rozečtu. Ať už kompletní sérii nebo jen třetinu... A abych z toho na konci roku měl i něco já, tipnu si, jak s danou sérií pokročím. Uvidím na konci roku, jak jsem byl úspěšný! :-)Trilogie Nadpozemská
Ok, začnem něčím, co všichni ví, že se mi už 3/4 roku válí v knihovně. Od února pak i s pokračováním. :D Já jsem fakt hroznej, že to pořád nemám přečtené. Vždyť se na to tak těším! Nevím, kde je problém... Ty andělé mě lákají, protože knihu s touto tématikou jsem nečetl... Navíc brzo vychází závěrečný díl, no potěš koště... Ale já to přečtu!
TIP JAK POKROČÍM S TOUTO SÉRIÍ: 2 DÍLY.

Série Upíři z Morganville
Tak tady se už snad opravdu začnu stydět. První díl této upířiny se mi doma v polici válí skoro rok. Ne ten školní, ale kalendářní! Já vím, jsem děsnej, tuto knihu jsem snad měl dokonce dvakrát v BUDE ČÍST, ale ehm... stále nic. Ale opět, moc se na to těším! Navíc ty české obálky a malý rozměr! :3 :D O prázdninách bych to mohl mít sfouknuté...
TIP JAK POKROČÍM S TOUTO SÉRIÍ: 1 DÍL + KOUPÍM DALŠÍ (JAK SE ZNÁM) :D

Série Kate Daniels
Oproti tady se zas projevuje má šílenost. Doma mám první čtyři díly a ani jeden nečtený. Ale na mou obranu, tomu nešlo odolat, když ty poslední dva byly nějak za 200 korun. A navíc, vy všichni tu urbanovku milujete, a já urbanovky miluju taky, tak snad budu milovat i Kate! :D :)
TIP JAK POKROČÍM S TOUTO SÉRIÍ: 4 DÍLY. HELE, JÁ VÁM FAKT VĚŘÍM!

Trilogie Pekelné stroje
Vy víte, jak Cassandru Clare zbožňuju. A půjdu i přes mrtvoly, abych si její knihy přečetl. Proto jsem se dokonce uchýlil ke koupi slovenského vydání Pekelných strojů. Už jen kvůli těm obálkám nelituji! A na čtení se ohromně těším... Bude to má první kniha ve slovenštině, tak jsem samozřejmě zvědavý.
TIP JAK POKROČÍM S TOUTO SÉRIÍ: 2 DÍLY A BUDU SLINTAT PO TŘETÍM.

Trilogie Chaos
Mnozí možná ví, že Ness se mě dokázal získat hned po první knize - Volání netvora. Takže samozřejmě jsem byl zvědavý i na jeho dystopickou trilogii, u které jsem však stále odkládal nákup. Naštěstí! Protože celá série nedávno byla v Dobrovském za cenu jedné, takže opravdu vynikající nabídka! A mám je v hardbacku.. Teď to jen přečíst! :D
TIP JAK POKROČÍM S TOUTO SÉRIÍ: 2 DÍLY.

Zeměplocha
Další z případů, kdy se mi pár dílů válí už strašnou dlouho v mé knihovně. Navíc Zeměploše už taky táhne na ten rok... :/ Takže přes prázdniny to také napravím a doufám, že si tuhle nekonečně dlouhou sérii také oblíbím a někdy třeba i celkově zkompletuji. :-)
TIP JAK POKROČÍM S TOUTO SÉRIÍ: PRVNÍ DVOJDÍL A KOUPÍM DALŠÍ.

Trilogie Leviatan
A pozor! Dostáváme se do stádia, kde vyjmenuji série, které bych si rád pořídil a samozřejmě přečetl. Tu první z nich je Leviatan. Od Westerfelda jsem nic nečetl, ale popravdě, tento steampunk mě láká daleko víc než jeho dystopičští Oškliví. Četli jste? Je to opravdu tak dobré? :-)
TIP JAK POKROČÍM S TOUTO SÉRIÍ: PRVNÍ DÍL, KTERÝ SI MOŽNÁ OPĚT JENOM KOUPÍM A ZALOŽÍM.

Nový RESET
Nemůžu si odpustit aspoň jednu novou sérii, protože u té je nejvíc pravděpodobné, že si ji opravdu přečtu! :D A i přesto, že se jedná o další dystopii, znovu mě zaujala. Navíc ta obálka! KONEČNĚ! Konečně dystopie bez holky na obalu! Takže samozřejmě zvedám palec Egmontu, že nechal tuto a ne paperbackovou! ;)
TIP JAK POKROČÍM S TOUTO SÉRIÍ: JEDEN DÍL, PROTOŽE VÍC JICH LETOS NEVYJDE.

Trilogie Monument 14
A když už dystopie, tak přidám ještě jednu. Tou se stává Monement 14, která má opravdu velice povedenou anotaci, která mě stále láká k její koupi a rychlému přečtení. Myslím, že dlouho už odolávat nebudu a Monement si nějak obstarám, protože.. vždyť už jen ta obálka!
TIP JAK POKROČÍM S TOUTO SÉRIÍ: JEDEN DÍL. TEN DRUHÝ SI MOŽNÁ BUDU ŠETŘIT.


Manga One Piece
To nejlepší na konec? Možná jo, ale zároveň i podvod na konec! Protože se nejedná o psané slovo, ale mangu, a já už ji tak dvakrát začal. A dvakrát s ní seknul. Dostal jsem se právě do 4. volume, tedy někde to třetího arcu. Už si to moc nepamatuji, takže chci od třetího arcu znovu navázat a podržte se... DOHNAT TO! Už teď mám tuším manga nějakých 600 kapitol, takže toto bude oříšek největší, ale já opravdu chci! Protože mě to prostě láká! Čtete někdo OP? :-)
TIP JAK POKROČÍM S TOUTO SÉRIÍ: NEDÁM TO. ALE BUDU DALEKO A BUDE MĚ TO BAVIT!Táák, to je všechno! Já jsem teď totálně vyšťavenej, vypsanej, překlikanej, prostě všechno. Ale doufám, že to za to stálo a článek si užijete, popřípadě se necháte inspirovat. :-) Za případné překlepy se omlouvám, opravím to až zítra. :-) A vy mi teda kdyžtak napište, jaké sérii plánujete vy! Nebo taky rovnou uveřejněte článek!
Zatím se mějte fanfárově
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kristie Kristie | Web | 24. června 2013 v 7:58 | Reagovat

Hm... Na většinu z těch sérií se chci taky vrhnout. :D
Nadpozemskou bych si už ráda přečetla. Potřebuju vědět, jestli se mi to líbí a mám si koupit další díly nebo mi stačí si je půjčit v knihovně a tím pádem můžu prodat ten první díl, co doma mám. :D
První díl Upírů z Morganville jsem už doma měla, ale kvůli nedostatku času jsem to vracela. I když mám v plánu se po tom zase někdy mrknout. :-)
Kate si rozhodně přečti! :D
Ty Pekelné stroje si chci taky pořídit, ale asi s tím počkám až na Slovensku vydají všechny tři díly. :-)
Chaos mám doma a chystám se na něj o prázdninách. :D
Ten první dvojdíl Zeměplochy mám též právě půjčený a brzo se na to chystám. Doufám, že se mi to bude líbit. :-)
Leviatan se mi líbil, tak snad bude i tobě. Pro mě to bylo perfektní hlavně díky historii. :-) A ty ilustrace jsou také skvělé. :-)
Reset mě taky moc láká. Doufám, že to bude tak dobré, jak si myslím, že by mohlo být. :D :-)
Monument 14 mám zarezervovaný v knihovně, tuším. Takže k tomu se nakonec taky dostanu. :-)
A mangu zatím nečtu. :-D

2 Lili.en Lili.en | E-mail | Web | 24. června 2013 v 9:55 | Reagovat

Tak to jsem zvědavá teda :D Máš super cíle a Pekelné stroje hcci taky! :)

3 Blančitos Blančitos | E-mail | 24. června 2013 v 13:24 | Reagovat

Tak to přeji hodně štěstí, ať vytyčený cíl splníš ;)

4 Illandris Illandris | Web | 24. června 2013 v 19:33 | Reagovat

Nadpozemská mě vážně překvapila, tu doporučuju všema deseti. Naopak Prokletý dům teda nic moc, hlavně mě vytáčela ta neuvěřitelně ufňukaná hlavní hrdinka. Navíc má série zase asi 20 dílů, takže do pokračování se asi hrnout nebudu. Série Kate Daniels je vážně skvělá. Těším se, až si přečtu pátý díl. A Pekelné stroje, ty se mi líbily ještě víc než původní série. Na prázdniny mám naplánovaný třetí díl.
Jinak série, který chci začíst číst, jsou Anna krví oděná, Legenda, Setkání s duchem, Delirium, Hex Hall, Jsem roztříštěná a spousta dalších :-)

5 HλNKA HλNKA | Web | 24. června 2013 v 20:34 | Reagovat

Na Chaos a Monument 14 se též chystám :-)

6 spirit-secret spirit-secret | Web | 27. června 2013 v 19:05 | Reagovat

[1]: S Nadpozemskou sdílím podobný názor, i když doufám, že se mi líbit bude. Přece jen, takové obálky mít v knihovně není na škodu! :-D
Jestli se k Upírům z Morganville vrátíš relativně brzo, můžem dát společný reading! :-)
Kate si rozhodně přečtu - už jen kvůli tobě! :D  :-)
Já Pekelné Stroje budu kupovat tak nějak po vydání, protože knih od Cassandry nikdy není dost! ;-)
Leviatana si chci přečíst právě i kvůli tvým recenzím, takžé... :-)
A jsem zvědavý, co řekneš na ty dvě dystopie. Mě víc láká teda Reset, ale obě zní celkově dobře. :-D
A není to s mangou škoda? Rozhodně by se ti mohla nějaká líbit! :-)

[2]: No to já taky! :-D A dík! ;-)

[3]: Děkuji. :-)

[4]: Vážně? Popravdě se víc těším na ty Upíry, než na Nadpozemskou, ale zároveň i pevně věřím, že se mi bude líbit oboje. :-D  :-)
U Kate už se pomalu bojím, že pokud se mi nebude líbit, všichni mě budou nenávidět...  :D A na Pekelné stroje se těším. Já bych se už nejradši o prázdninách pustil do dvojky. ;-)
A jinak série, co chceš začíst číst vesměs doporučuji, jsou bezva. 8-)

[5]: Tak to je fajn! ;-)

7 MAKY.OREL MAKY.OREL | E-mail | Web | 29. června 2013 v 12:11 | Reagovat

To je hrozné když člověk začne poznávat a vzpomínat si na jména písem, které někde vidí použité - už mám profesionální deformaci :D

8 Christine Christine | Web | 30. června 2013 v 11:44 | Reagovat

Monument 14, Leviathan a Mechanické stroje chcem aj ja. To sú také dobré série a stále sa k nim neviem dostať...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit