Dívka z nočních můr » [Anna #2] • Blake

21. června 2013 v 15:33 | Spirit |  Knižní recenze
Autorka: Kendare Blake
Originál: Anna Girl of Nightmares
České vydání: Baronet, 2013
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 285 stran
Přeložila: Andrea Vašíčková
Žánr: YA / Fantasy

Anna Korlovová byla ještě před několika měsíci jen mýtus a hrůzu nahánějící netvor. Ve skutečnosti však opravdu existuje. Nebo spíše existovala. Přes svá dlouhá léta zabíjení nevinných lidí, se v ní přece jen našel kus lidskosti, a pro záchranu svých nových přátel dobrovolně vstoupila do pekla.

Obětovala se hlavně pro Case Lowooda, lovce duchů. Ač zpočátku jeden druhého chtěli zabít, našli si k sobě silné pouto. Proto nyní, když je Anna zdá se nadobro pryč, chodí po světě jak donedávna ona - tělo bez duše. Věci se ovšem změní v okamžiku, kdy se Casovi Anna začne znovu zjevovat! Avšak bitá a mučená. Cass ale ví, že mu Anna zachránila život, a je načase ji laskavost oplatit...Asi nemusím říkat, jak jsem se na pokračování skvěle sepsaného románu Anna krví oděná těšil! Přestože má očekávání nebyla nijak veliká, o to víc mi Blakeová se svou mírně hororovou sérií vytřela oči. To ona mohla za to, že jsem na druhý den ráno nebyl schopný fungovat, neboť nutkání vědět, jak kniha dopadne, byla prostě obrovská! Tudíž ve chvíli, kdy se mi naskytla možnost přečíst si pokračování a rovnou i konečné rozuzlení, zřejmě jsem prožíval nejlepší okamžiky letoška. A řeknu rovnou, že autorka opět nezklamala. Dokázala hezky navázat na konec předešlého dílu, děj svižně utíká, stránky se otáčí jedna za druhou a dokonce v krvavějších scénách přitvrdila - ať už na krvi nebo celkovém masakru. Jenže i tak se zde našly věci, které mi vyloženě vadily a během čtení iritovaly! Ať se jednoduše Kendare Blake snažila jak chtěla, v některých momentech nevěděla coby a začala se do příběhu pěkně zamotávat i ona sama...

Cas Lowood si prochází těžkým obdobím. Před půl rokem sice konečně porazil svého největšího nepřítele, ale pěkně za to zaplatil. Do Pekla s ním totiž musela i Anna. A i když by si to před nějakou dobou ani nepřipustil, nemá teď pro co žít. Náladu se mi sice snaží spravit jeho dva nejlepší kamarádi, Thomas a Carmel, ale také bez většího úspěchu.
Ale najednou Cas Annu znovu uvidí. Bohužel bitou a mučenou. Od té chvíle ho nebude zajímat nic jiného, než jak jí pomoct. A i přes velký nesouhlas rodiny a kamarádů, si nakonec svou prosadí, a s Thomasem odcestuje do dalekého Londýna, kde žije jeho dobře známý rodinný přítel. Jak se však brzy ukáže, nic nebude jak se na první pohled zdá, a pokud Cas bude chtít Anně opravdu pomoci, bude muset projít Peklem také.

Dívka z nočních můr není špatné pokračování. Kendare Blake má stále psací slinu, která ji dovoluje příběh pořád nějak rozvíjet a obecně dotvářet. Díky tomu pro mě ani nebyl problém se do knihy začíst. Celý koncept příběhu se mi opět neskutečně zamlouval, stejně jako u předchozí části. Největší kámen úrazu však byly postavy.
Ty mi přišly naprosto umělé a bez většího charakteru. Hlavně Thomas a Carmel. Dialogy mezi nimi vůbec nebyly záživné, někdy jsem dokonce ani nevěděl, jaký byl hlavní úmysl autorky. Protože potenciálu měla opět hodně, ale narozdíl od Anny krví oděné si s hrstkou hlavních hrdinů tentokrát nevystačila a děj zanedlouho spadl do nudného stereotypu. A když už si to uvědomila i sama autorka, snažila se chyby alespoň vykompenzovat rozmanitým cestováním. Cestování se jí jakžtakž povedlo, ale opět ztroskotala na nových postavách, co nová území přinesly.

Sečteno a podtrženo, Kendara Blake obstojně završila svou duchařskou sérii. Sice postavy pokulhávaly, a celkový pohled na Peklo mne také zklamal, ale stejně jsem si knihu do jisté míry užil. Na autorku vždy budu vzpomínat v dobrém, jako na tu, která ví, že všechno nekončí happyendem!

HODNOCENÍ: || - zřejmě očekávání byla veliká...

RC | Děkuji nakladatelství Baronet za poskytnutí recenzního výtisku!|
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 23. června 2013 v 11:55 | Reagovat

Mne sa 1. diel až tak nepáčil, ale chystám sa na 2ku, som zvedavá ako to autorka vymyslela.

2 Roxanne Roxanne | Web | 23. června 2013 v 13:27 | Reagovat

Já jsem od ní taky čekala víc, ale stejně si u mě zasloužila 5*, protože se mi to hrozně líbilo:D ALe štvalo mě, že tam Anna skoro nevystupovala..

3 spirit-secret spirit-secret | 23. června 2013 v 22:18 | Reagovat

[1]: Tak to je mi líto, ale rozhodně sí Annu 2 přečti. :-)

[2]: :D Já jsem chtěl dát taky, ale přeci jen to bylo slabší... :-)
A s Annou jak vidím, jsme měli stejný problém. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit