A jede se dál (aneb rok s Vámi!)

29. června 2013 v 21:30 | Spirit |  Spirit píše

A jede se dál! Tento slogan přesně vystihuje mé první velké výročí blogu. Zkrátka se jde dál, jakoby se nechumelilo. Ale radši hned zkraje napíšu, pro nějaké ty rejpaly, že ač se oficiálně Spirit-secret podruhé rozjel 28. června 2012, teprve až dnešní datum před rokem odstartovalo to pravé knižní šílenství! Zveřejnil jsem svou první recenzi (která stojí za starou belu, co si budeme nalhávat), obnovil a více začal aktualizovat svou facebookovou fan stránku a zkrátka se nějak prodral do té naší české knižní komunity!

Nyní, když se za tím rokem (opravdu je to rok? Panebože, stále tomu nemůžu uvěřit!) poohlédnu, stále nevěřím tomu, čeho jsem za těch 365 dní dosáhl. Přestože jsem opravdu začínal na nule, nyní můžu hrdě říct, že mám pro mě dostačující fanouškovskou a čtenářskou základnu. Opravdu si toho vážím! Ale doufám, že to vy víte! :-)

Také stále občas dumám nad tím, jak skvělá ta naše československá knižní komunita je, a i když sem tam něco drhne, stojíme při sobě a dokážeme si pomoct nebo poradit. Sice naneštěstí jsem možnost někoho z Vás vidět naživo ještě neměl, doufám ale, že se to změní v druhé půli července ve Zlíně, protože tam na tuty jedu a doufám, že i vy!

No, teď už k nějakým těm osobnějším vzkazům. Takže hlavně děkuji těmto lidem, co se mnou skoro každý den (někteří opravdu každý den) kecají na Skypu o čemkoliv možném a rozhodně ne jen o knížkách. Myslím tím, Vendeu, Cathy (tu i coby knižní ségru), Niklause, Snow Fairy, občasně pak i Filipskha. Nadále pak samozřejmě i každému jinému blogerovi za to, že vede svůj knižní blog, na kterém si vždycky rád něco přečtu. Jedná se hlavně o: Kristie, Syki, VeEee, Roxanne, Wer, Abyss, Míšu*, Kath, Anette, Suši, Emily.L, Rodaw, Lili.en, Cukrblika, E_V_E, Martina a Hanču, Laurdes, Kane, , Willindu, Davida, Táňu a asi tak dalších milion lidiček, ale je teď nad moje síly si vzpomenout. Takže mi odpusťte, jestli jsem si na vás nevzpomněl, ale rozhodně k vám občas zajdu. :-)

A v neposlední řadě také nakladatelstvím Fragment, Fortuna Libri, Baronet, Knižní klub, Egmont a webům Arara.cz, Knihcentrum.cz a Fantasya.cz za spolupráci, kterou se mnou byli ochotní navázat. Děkuji moc a všech si Vás neskutečně cením a vážím!

GRATULUJI, POKUD JSTE DOŠLI AŽ SEM. A JESTLIŽE STÁLE NEMÁTE DOST, V CELÉM ČLÁNKU VÁS ČEKÁ DALŚÍ OKECÁVÁNÍ. TENTOKRÁT O MÉ MALIČKOSTI, BUDOUCNOSTI BLOGU A SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH, KDE MŮŽETE BÝT MÍ STALKAŘI.


KDO JE SPIRIT?

Schovávat se za přezdívkou Spirit (Duch) myslím rok stačilo. A protože vím, jak někteří už byli zvědavý, jak vlastně vypadám a jestli nejsem vlastně ve skutečnosti osmdesátiletý děda, myslím, že první výročí na odtajnění mé identity je celkem i příhodné. :-) Naneštěstí tu sdílím takovou dost tmavou fotku ze včerejška, protože mou profilovku už přeci jen někdo mohl vidět, tak ať každý vidí, že to nebyl jen Photoshop. :D

Takto toto vlevo jsem já. Možná se někdy uvidíme nebo jsme se dokonce už náhodou viděli. Je mi patnáct let, žiju v malém městě (které ve skutečnosti není ani tak malé) a v reálném životě se jmenuji Tomáš.

Jsem rád sarkastický, miluji chytrý humor, lákají mě anglicky mluvící země jako Velká Británie nebo samotná USA a není teda divu, že angličtina je moje druhá láska. Sice se v ní stále bojím číst (to se však s platnou kreditkou pro Bookdepository brzo změní), ale to nic nemění na tom, že v ní rád konverzuji, sleduji seriály (občas i bez titulků) nebo prostě koukám na zahraniční youtubery.

Mým největším koníčkem je tedy rozhodně čtení a nevyléčitelná závislost na seriálech. Sice trošku odporující si zájmy, ale to už jsem zkrátka já. A co vyloženě nesnáším? PrnĚní češtiny. Lidi, co píšou bez diakritiky bych nejradši zaškrtil a za výměnu být/bít bych nejradši zavraždil sebe. Nejsem samozřejmě češtinář a taky mám dost překlepů, ale snažím se tomu vyvarovat... Také slovo Knihomol. Nejsem jednoduše žádný mol, který jen otravuje lidi. Čtení je přeci krásná věc, a proto preferuji třeba knihomil. :-) Jinak, namíchnout mě dokáže milion dalších věcí - zapomenutá svačina doma, nepřestávající alergie, rychlost času, občas kamarádi, zdražení mých oblíbených cukrovinek nebo třeba beďary. Ale s tím se nějak dát sžít.

Časem jsem se také naučil dělat si ze sebe srandu, za což jsem hodně rád, protože škola je taky jedno velké bojiště, které nejde jen tak lehce vybojovat. Ale věřte mi, ono to jednou přejde a bude líp. Když ale přece mám to krušnější období, náladu mi zlepšuje hudba nebo opravdoví kamarádi. Nebo mamka, které je ta nejlepší na světě! A já jsem její malej geek, kterého nadchne kdeco. Ať už cestování, sbírání známek, Postcrossing, komiksy, deskové hry a spoustu dalšího.

Sečteno a podtrženo, je toho hodně. A vlastně ještě víc. A já, coby žvanil bych mohl žvanit další pěknou chvíli, ale myslím, že už toho máte plné kecky a já radši přejdu na poslední bod!

BUDOUCNOST

Myslím, že konec nás zítra nečeká. Spíš si troufám říct, že blog nyní zažívá nejlepší doby od vzniku. Daří se mu lépe jak nikdy, za což ještě jednou mnohokrát děkuji! I LOVE YOU GUYS! ♥♥♥

Ještě chci oznámit, že přes prázdniny čekejte větší aktivitu, snad budu víc číst, bude stále o čem psát a tak. A kdyby přece jen ne, nevadí, protože jsem se rozhodl, že v dohledné době budete mít příležitost slyšet můj úchylný hlas a vidět mou maličkost i za světla a ne pod stromem... V brzké době bude Bookshelf tour a pak se uvidí! :-)

Nakonec jen linky na sociální sítě, které chci konečně pořádně rozjet. Ten Facebook je prostě zlo největší, že na něm je závislý hned každý! Takže lajkujte, následujte, odebírejte, buďte kamarád, prostě cokoliv. Hlavně nezapomeňte, že SPIRIT SECRET vás tu straší už rok a rozhodně nehodlá přestat!


 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Martin Martin | E-mail | Web | 29. června 2013 v 21:49 | Reagovat

V první řadě moc gratuluji (i s Hančou)k ročnímu výročí blogování. Ten nadpis článku v řeckém stylu je moc pěkný. Co dodat? Těším se na další články. :-)

2 Kristie Kristie | Web | 29. června 2013 v 21:51 | Reagovat

No páni! Gratuluji! To je krása, že už tu s námi jsi celý rok! Hrozně rychle to uteklo, já osobně si ještě teď pamatuji, jak jsem tvůj blog někdy v srpnu objevila. :D A jsem moc ráda, že jsem se na něj náhodou dostala, protože je moc fajn si přečíst názor na knížky i od nějakého toho blogera. :-) Pevně doufám, že tu s námi ještě nějaký ten pátek vydržíš a bude se ti jen a jen dařit. :-) Ale nejdůležitější je, aby tě to bavilo! :-)
Takže ještě jednou ti moc gratuluji. :-) Jsem vážně moc ráda, že jsem tebe a tvůj blog poznala. :-)

3 cukrblik cukrblik | Web | 29. června 2013 v 22:11 | Reagovat

Gratuluji! ;-) Rok (pamatuji si blog už jako knižní) - to je už kus pořádné práce - takže ať tě blogování stále baví a těším se na další články. ;-)

4 Kane Kane | Web | 29. června 2013 v 22:12 | Reagovat

Jůů, jsem podctěna. :D Ne, teď vážně. :) KONEČNĚ o tobě vím něco víc. Sice jsem nikdy neřekla, jak jem zvědavá, ale jo, opravdu jsem byla. :D První, co mě napadlo, bylo: Ta fotka je moc tmavá. Ale co nadělám? Těším se na videa. :) Je dobré vědět, že jsi naprosto normální kluk s obyčejnými zájmy. Myslím, že v něčem jsem jako ty. :) Ať už je to žvatlání o mé osobě, prznění češtiny, angličtina, "zlobení" kamarádů, zdražování oblíbených věcí nebo hudba. :) Každopádně doufám, že tu s námi budeš ještě dlouho. :) Já tu jsem dva roky, ale jako knižní blogger jen něco přes rok a půl. Miluju tuto knižní komunitu, je to skvělé, jak nás to všechny spojuje. :) Tak, ale teď přestanu kecat - hodně úspěchů v budoucnu! :))

5 Snow Fairy Snow Fairy | E-mail | Web | 29. června 2013 v 22:45 | Reagovat

Jéé, ani nevíš, jak je hezké vidět vlastní přezdívku u někoho jiného na blogu, tak nějak věřejně, takže moc a moc děkuju. Navíc ty Skype konverzace někdy fakt stojí za to, obzvlášť, když nakonec skončí u jídla. :D Strašně moc ti gratuluju k roku existence tvého blogu, moc ráda se k tobě vracím, máš to tu prostě takové pěkně útulné a hlavně... zelené. :D :D Taky si pamatuju svůj první rok, co k tomu dodat, je to prostě crazy, jak ten času utíká. Takže hodně, hodně, hodně štěstí s blogem i se vším ostatním. :))))

6 Lili.en Lili.en | E-mail | Web | 29. června 2013 v 23:49 | Reagovat

Moc moc gratuluji! :-).. Je to krásný pocit, když člověku takhle něco vydrží rok/y a stále ho to baví :) Takže přeji mnoho úspěchů a ať ti to stále tak dobře bloguje ;-)
A musím říct, že jsem se pobavila nad tím, co tě může namíchnout :-D

7 Míša Míša | E-mail | 30. června 2013 v 10:51 | Reagovat

Happy birthday to blog. Happy birthday to bloog. Happy biiiirthday tooo blog... and stay with us foreeeeever :D

Tak fine. Gratuluju k prvnímu roku! :D Doufám, že ti ta euforie vydrží dlouho :)
S tou češtinou jsme na tom podobně :D Když si chatuju s kámoškou, musím se vyzbrojit pevnými nervy, protože ona a čeština si vážně nerozumí. Jsem ráda, když ji donutím alespoň trochu používat diakritiku, ale třeba čárky? To už bych po ní chtěla moc :D Jinak mě nejvíc rozčiluje mně/mě a hold/holt. To mám fakt chuť někoho praštit :D
Ten tvůj "strach" ze čtení v angličtině fakt nechápu :D Za pokus nic nedáš, a přicházíš o tooolik skvělých knížek! :D
Každopádně doufám, že tě bude blogování bavit ještě hodně, hodně dlouho :-D

8 Christine Christine | Web | 30. června 2013 v 11:42 | Reagovat

Rok! Wow! Strašne moc gratulujem! Dúfam, že budeš (musieť) písať stále také dobré články! :-). :-D

9 Infinity Infinity | Web | 30. června 2013 v 12:22 | Reagovat

Přeju všechno nejlepší tvému blogu. :-)

Já už mám za sebou dva roky blogování, nedávno jsem to slavila a vím, jak úžasný pocit to je. :)
Tvůj blog mám opravdu moc ráda, vždycky se těším, až zveřejníš novou recenze a už několikrát jsem se tvými recenzemi nechala inspirovat a knihy jsem si přečetla. Samozřejmě, že mě nezklamaly, protože máš úžasný vkus. :)

Líbí se mi, jak jsi napsal, že jsi knihomil, to je skvělé označení. A podle popisu jsi super kluk a na fotce ti to sluší. :)

Tvůj blog budu stále navštěvovat a nechávat ti tu stále moje nezajímavé komentáře. :-D

10 cecilka cecilka | E-mail | Web | 30. června 2013 v 12:33 | Reagovat

Gratuluji k prvním narozeninám!

11 Veronika Krátká Veronika Krátká | E-mail | Web | 30. června 2013 v 23:02 | Reagovat

Super, že ses nám odtajnil. Mám Tvůj blog moc ráda, a přestože jsme od sebe o šest let, vůbec nemám takový pocit, neboť jsi podle psaní takový sečtělý. :-) A jsem moc ráda, že máš v plánu v blogování pokračovat, protože to tu rýda navštěvuji. Gratuluji k prvním narozkám a těším se na Tvé další recenze, články a doufám, že i více fotek (Tebe, Tvojí knihovny a knižních chvilek...) :-)
Měj se moc fajn a pokračuj...

12 Illandris Illandris | Web | 30. června 2013 v 23:37 | Reagovat

Tak to všechno nejlepší, rok už je pěkná doba. Já ten svůj blog mám asi tak 6 let, ale poslední dobou zeje prázdnotou. Nějak přešla chuť a ani ten čas momentálně není.
Jinak, s alergiemi mám taky problémy. Poslední dobou mě štve alergie na mrkev a jablka. Zrovna nedávno jsem si dala v noci jablko a pak šla spát s pusou jako Kačer Donald :-) A co se týká třeba těch beďarů, v momentě, kdy mě asi ve 12 navštívily, mě ještě neopustily. I když jsem si říkala, že až se vylížu z puberty, bude šmitec :-D

13 knihomolka_Ivy knihomolka_Ivy | 1. července 2013 v 9:01 | Reagovat

Přeji všechno nejlepší k tomuto úžasnému blogu a ráji pro knihomoly :-) . Když jsem ho objevila, byla jsem nadšena nejen po grafické stránce, ale taky, že někdo dělá blog o knížkách, což je fakt paráda, pokračuj jen tak hezky dál :-)

14 spirit-secret spirit-secret | Web | 2. července 2013 v 21:04 | Reagovat

[1]: Děkuji vám oběma. Moc mě to potěšilo. :-) A jsem rád, že se líbí i font! :-D

[2]: Děkujííííí! :-) Jo jo, uteklo to hrozně... A taky doufám, že se tu udržím ještě pěkně dlouho, protože mě to stále baví jak před rokem. :-)

[3]: Děkuji moc... :-)

[4]: Kane, tobě taky moc děkuji za pěkný vzkaz! A jo, ta fotka je tmavá, ale co už... lepší nemám. :-D A je fajn, že máme něco společného. ;-)

[5]: Jo, odkaz u někoho jiného vždy potěší! :D Taky ti děkuji za koment, a nezapomeň, zelená uklidňuje! :-D A jo, naše Skype rozhovory jsou nejlepší... :-P  :-)

[6]: Opravdu moc děkuji! A pevně věřím, že spirit-secret pár těch roků vydrží... :-) A je fajn, že jsem dokázal pobavit... :-D

[7]: Jak jsem si četl ten první řádek, normálně jsem tě chtěl bloknout kvůli spamu. :-D Až pak jsem si uvědomil, že si to ty! :D
Ale už vážně, taky moc děkuji a ten můj strach z aj knih nepochopí asi nikdo. :D  :-)

[8]: Díky a dobře. Budu (když musím) :-D

[9]: Díky moc! Tvůj komentář mě taky velice potěšil! (Jako jediná totiž vychvaluješ fotku... :D Ne, jen vtip).
Ale zkrátka díky moc za všechny pozitivní věci, co mi píšeš a jsem rád, že mám takovou stálou čtenářku! ;-) A jsem rád, že mé recenze napomohly k přečtení...

[10]: Dík!

[11]: Taktéž moc děkuji. :-) A tvůj blog taky rád navštěvuji, jen mi pořád děláš chutě! :-(  :D
A šest roků je nic... :-)

[12]: Šest let? No páni! A to se ani nedivím, teď si ani zdaleka neumím představit, že bych tohoto zelenáče měl tak dlouho! :-D
A děkuji samozřejmě! :-)

[13]: Wau! Díky moc, jsem rád, že se ti grafika líbí, snažím se... ;-)

15 Lana Lasthovicka Lana Lasthovicka | Web | 3. července 2013 v 13:48 | Reagovat

Moc gratuluji ^^ Pevně věřím, že vydržíš, protože s takovouhle bandou čtenářů by se zaseknul jenom magor :) :-D Tvoje recenze jsou úžasné, nalákal jsi mě třeba na Annu krví oděnou nebo Zahrady nesmrtelnosti a jak ty knížky miluju! :D

16 David Holec David Holec | Web | 3. července 2013 v 16:22 | Reagovat

Gratuluji k celému jednomu roku! Pane jo, mě to čeká až za pár měsíců, ale snad se taky dočkám! :D :)

Teď už jen abys nahodil očekávanou bookshelf tour a budu spokojen! :D

17 spirit-secret spirit-secret | Web | 3. července 2013 v 16:26 | Reagovat

[15]: Díííííky! ;-) A rozhodně seknou s blogem nehodlám. To vám neudělám! :-D
A taktéž si vážím tvojí pochvaly, jsem rád, že se knihy líbili. A doufám, že se inspiruješ i něčím dalším. :-)

[16]: Děkuji! A jasně, že dočkáš! :-D
No, a už se stalo, ehm... :D  :-)

18 Wer. Wer. | Web | 13. července 2013 v 15:10 | Reagovat

Gratuluji k prvnímu roku mezi námi! :) Utíká to rychle, že? :) Doufám, že tady vydržíš ještě minimálně několik dalších let, protože tvé články mě baví! :) (Já vím, blahopřeji opožděně, omlouvám se. :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit