Knižní série 1 [VAMPÝRSKÁ AKADEMIE&POKREVNÍ POUTA]

5. března 2013 v 10:00 | Spirit |  Knižní série
Připojuji se k projektu Knižní série, který pořádá Niklaus, který se zase insiroval u Davida. Takové dva v jednom. :-)
Vždy Vám taky představím nějakou knižní série, která obývá mou knihovnu a mám ji rád.

Nemůžu začít jinak, než autorkou Richelle Mead. Mám pro ni slabost!
Za to vděčím Knižní české komunitě (hlavně Syki a Abyss). Jejich recenze mě na tuto série vždy lákaly. Upířinu jsem žádnou neměl přečtenou, takže to bylo buď a nebo. V tomhle případě to byl rozhodně jackpot!

Jednoduše, naprosto zbožnuji autorku a samozřejmě české vydavatelství (DOMINO), neboť nebýt jich a jejich kvalitního překladu a úžasnému formátu, věřím tomu, že by mě to nikdy nechytlo. Jediná závada je snad, že série není v hardbacku. Ale toho si nevšímejte, to zas mluví blázen. :D Taky mě série Vampýrská akademie dostala mezi čtenáře. Byly to mé první YA knihy a díky nim (konkrétně čtvrtému dílu) jsem se rozhodl založit i blog a čtenímu se věnovat víc. A jsem neskutečně rád, protože jsem díky tomu potkal skvělé lidi - VÁS!

Nemá snad ani cenu mluvit o spin-off sérii Pokrevní pouta. Abych přiznal barvu, začínám mít tuhle vedlejší sérii radši než samotnou VA. Asi je to tím, že Sydney mi byla sympatická hned v Krvavém slibu, takže s ní vážně problém nemám.
A nejoblíbenější kniha? Zatím z přečtených (VA+PP1&2) je to rozhodně Zlatá Lilie! Skoro nic se tam nestalo, ale tak krásně to plynulo a já si to jen vychutnával. Scéna s Caps Lockem je třeba pro mě nezapomenutelná. Taková blbost, ale mě ohromě potěšila. :-)

A plány do budoucna? Rozhodně si chci pořídit i Sukubu. Jak jsem tak četl první kapitolu 1. knihy, zdá se mi to také fajn. Druhou VA od toho ani v nejmenším nečekám, ale zkrátka chci mít tuto autorku v knihovně kompletní - aspoň, co se překladu týče. :) Ale snad se dočkáme i jejich dalších sérií! Žejo Domino? :-)

Také, před závěrečnými fotkami, chci říct, že rozhodně nejsem jediný z kluků, co VA a vlastně celou Meadovou čte. V autobuse jsem už pár kluků potkal právě s její knihou. Jednou to byla Poslední oběť, podruhé Sukuba 3. A v knihkupectví si dokonce nějaký chlápek prohlížel Zlatou Lilii. To vždy potěší. :D

Celkem (hodně) mi vadí, že všechny Meadové knihy zrovna nemám pokupě, ale co se dá dělat. Vedla VA police už nebylo místo, a vedle Pokrevních Pout mám zas moc rozdělaných sériích a právě s těmito dvěma úžasnými knihami mi tak tak akorát vejdou! :-) Na jednu stranu dobře, na druhou blbě. Ale já se nebojím, oni za chvilku zas budou hezky spolu. A až tam dorazí modé Indigové Kouzlo - TO BUDE PARÁDA!
CO VY A RICHELLE MEAD? MÁTE ZKUŠENOSTI? JAK VÁM SEDLA?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Illandris Illandris | Web | 5. března 2013 v 16:35 | Reagovat

Tyhle série patří k mým nejoblíbenějším a je taky pravda, že i mě se začínají Bloodlines líbit víc. Nejspíš kvůli Adrianovi, tady ho úplně žeru:)
Nedávno jsem si konečně pořídila všechny díly Akademie, takže to i s Bloodlines mám taky hezky pohromadě. Normálně si knihy nekupuju, ale tohle jsem musela mít:)
Jinak se už strašně těším, až do sbírky přidám i The Indigo Spell. Kniha byla fakt skvělá, hlavně díky Sydney a Adrianovi ;-)

2 Táňa Táňa | E-mail | Web | 5. března 2013 v 16:44 | Reagovat

VA miluji. Je to úžasná kniha a také upíři trochu jinak než je známe. Nicméně Pokrevní poutá mám chvilku doma a v blízké době se na ně chystám. Nijak se do nich však nehrnu, protože se bojím toho, co mě čeká.
Ale jak to tak čtu asi se do nich vrhnu brzo. Adriana jsem měla strašně ráda, tak uvidíme jak si u mě Pokrevní pouta povedou :-D Snad se mi budou líbit! :-D

3 spirit-secret spirit-secret | Web | 8. března 2013 v 18:02 | Reagovat

[1]: Mě Bloodlines baví kvůli Sydney. Ty její myšlenky a celková povaha se mi hrozně líbí. :-)
Jop, VA by každý správný YA-mil mít doma. ;-)
Jinak taktéž se nemůžu dočkat Indigového kouzla - hold si do  15.10 musíme počkat. :/

[2]: Jop, plně s tebou souhlasím. A Pokrevní pouta si přečti brzo, jsou naprosto dokonalá! :-D
Pak dej určitě vědět! ;-)

4 Zúza Zúza | Web | 17. března 2013 v 11:08 | Reagovat

Já VA miluju :D Mohla bych to číst neustále dokola :D Ale uvažuju jestli mám jít i do Pokrevních pout. A to asi z toho důvodu, že jsem si zamilovala v VA Dimitrije, ale vypadá to, že to překousnu a v knihkupectví neodolám a koupim i PP :)Přeci jenom je to Richelle Mead a ta si vždy něco najde čim mě upoutá :D :)

5 Zuzka Zuzka | Web | 23. listopadu 2013 v 7:14 | Reagovat

Jo, mne VA úplně dostala, knihy opravdu miluji;-) Navíc se právě zpracovává i jejich filmová verze, takže opravdu těším!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit