Chuť krve » [Stefan's Diaries #2] • Williamson / Plec

9. března 2013 v 15:58 | Spirit |  Knižní recenze
Autoři: Kevin Williamson, Julie Plec
Originál: Bloodlust
České vydání: Fragment, 2011
Formát: brožovaná - lesklá, 216 stran
Přeložila: Milena Hordinová
Žánr: YA / Fantasy

Vše se změnilo. Salvatorovi už nejsou ta šťastná a spokojená rodina. Alespoň od chvíle, co se do Mystic Falls přistěhovala Katherine. Na první pohled velmi pohledná mladá dívka. Ve skutečnosti, krvežíznivý upír!

Oba bratři, Stefan i Damon, podlehli jejímu šarmu. To však dělat neměli. Po tragickém snažení vymítit z města upíry, se z oslav stala spíše katastrofa. Otec bratrů je mrtvý, Katherine taky a jako jediní přeživší zůstali právě oni dva. Bohužel už ne jako lidé, ale jako upíři! Jak se zdá, Stefan je se svým novým životem nadmíru spokojený. Zato Damon, život ignoruje a radši by byl pod šípkem. Příležitost se mu sice nabízí - po bratrem jde totiž celá řada zabijáků. Naštěstí Stefan bratra zachrání. Tím, že odcestují do New Orleans.Šílenství jménem Upíří deníky hýbe světem už nějaký ten rok. Vše odstarovaly knihy, který doposud vychází. Ovšem zlatý důl se rozhýbal až po staru stejnojmeného seriálu, který má už čtvrtým rokem pod palcem americká stanice CW (u nás Nova). Ta si svého miláčka pořádně opečovává, neboť stále vyprodukovává tomuto kanálu nejlepší čísla ve sledovanosti. A protože peníze jsou všechno, proč nepřidat do mlýnku další knižní sérii v podobě Stefanových deníků? A to rovnou od scénáristů! Každý fanoušek seriálu rozhodně zajásal. Přece, více Stefana a Damona "za mlada"? Jak se ale ukázalo v úvodním svazku, Zrození, projekt není nic světaborného a spíše se čtení řadí mezi knihy, které neurazí, ale potěší jen fanouška série. Teď bylo jen otázkou, jestli další svazek (ze 6ti plánovaných) dokáže předvést něco nového a zábavného. Dokázalo? Jak se to vezme...

Stefan i Damon dostali druhou šanci. Stali se upíry! Jednoho bratra nový směr života těší, druhý se okolnímu světu radši vyhýbá. Ale i tak se oba sourozenci v jeden moment po dlouhé době setkají. A to na pohřbu jejich milovaného otce. Jak však v zátětí zjišťují, nebyl to ten nejlepší nápad. Během chvilky je obklíčí téměř celé město s jedním cílem - pomstít starostu a zabít jeho syny/upíry!
Naštěstí Stefan bleskurychle najde zadní vrátka, jak z téhle štramastiky vyváznou živí. Městem zrovna projíždí vlak - do New Orleans. Taková věc se rozhodně nestává jen tak a bratři v tom vidí záblesk naděje, která jim říká, že právě tam by mohl začít jejich nový a bezstarostný život. Jenže rodině Sulvatorovým se zřejmě stále lepí smůla na paty, neboť Damon brzo skončí uvězněn místním cirkusem jako pokusný králík a Stefan bude mít namále kvůli skupince starších upírů.

Jako správný fanda seriálu a čtenář Stefanových deníků #1, bylo jasné, že se časem prokoušu i k pokračování. Ne ani tak kvůli zajímavému zakončení, ale kvůli zvědavosti. Musel jsem zkrátka zjistit, jestli si autoři i nadále budou vymýšlet další nesmyslné dějové linky nebo se zaměří na nějaký flashback ze seriálu a ten pěkně rozvinou. K mojí smůle se rozhodli pokračovat v rozjetém vlaku.
To znamená, že autoři do nás opět budou hustit další dávku doprovodného děje, který klidně mohl zabrat pouze třetinu knihy a ten zbytek se například zabívat důležitějšími věcmi. Nesledovateli televizních TéVéDéček to zajisté vadit nebude. Nemá s čím srovnávat. A to je zřejmě dobře. Už jsem se jednoduše smířil s faktem, že jakoukokoliv spojitost s čímkoliv jiným zde nemůžu hledat a ani očekávat. A nedělejte to ani vy! Pouze to znepříjemňuje čtení! Pokud se toho zbavíte, čtení se dá dobře užít třebas během cesty do školy. Navíc přichází na scénu Lexi, která knize taky přidává plusové bodíky.

HODNOCENÍ: || - [3,5] - lepší než Zrození. Uvidíme, co přínese díl třetí...

RC | Děkuji nakladatelství Fragment za poskytnutí recenzního výtisku!|
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Illandris Illandris | Web | 11. března 2013 v 22:20 | Reagovat

Tak tuhle sérii celkem můžu. Není to sice nic převratného, ale docela dobře se to čte. Když to srovnám se seriálovými Deníky, tak je to mnohem lepší.
Jinak mám zatím přečtené tři díly, ten třetí byl podle mě ještě o kousek lepší než druhý. Doma už mám čtvrtý, tak uvidíme, co z toho bude. Ale podle názvu to bude asi trošku krvavější:)

2 spirit-secret spirit-secret | Web | 13. března 2013 v 22:01 | Reagovat

[1]: Jop, prostě rychlé a fajn čtení. Ale já jsem zase velký zastánce seriálu, takže toto beru spíše jako doplněk. ;-)
Na další díly jsem chystám, tak jsem zvědavý. Taky se ti tak líbí obálky? :D

3 Illandris Illandris | Web | 14. března 2013 v 16:33 | Reagovat

Hm... připadají mi trochu mimo, vůbec nemají s dějem co dělat. Originální jsou daleko lepší, ale to už tak prostě bývá:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit