Tygrova Stezka » [The Tiger Saga #2] • Houck

30. prosince 2012 v 17:32 | Spirit |  Knižní recenze
Autorka: Collen Houcková
Originál: Tiger's Quest
České vydání: CooBoo, 2012
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 479 stran
Přeložila: Karolina Medková
Žánr: YA / Fantasy / Mythology

Po neobvyklých letních prázdninách se Kelsey Hayesová znovu vrací domů do Oregonu. Indických prokletí, smrtících dobrodružství a bílých tygrů si už užila dost. Nyní chce jen jedno - vrátit se do starých dobrých kolejí. Zapomenout na Rena - bílého tygra, který je ve skutečnosti prokletý indický princ a pouze s Kelsyinou pomocí může být této životní zátěže zbaven.

Bohužel nic nejde tak hladce. Ren nechce Kelsey ztratit, protože ji stále miluje. A Kelsey si je toho moc dobře vědoma. Vždyť ona sama stále k němu něco cítí. Zjistit, co přesně to něco je, bude moct už brzy zjistit, protože ji čeká další cesta do Indie kvůli "povinnostem" s prokletím.Hned jak jsem dočetl první díl této pětidílné ságy, bylo mi jasné, že jsem objevil další mou oblíbenou knižní sérii. Může za to hned několik faktorů. Příběh se z větší části odehrává v Indii (což je celkem vzácné - u YA), hlavní roli v příběhu hrají tygři (sice nemám moc načteno knih, kde se mezi hlavní postavy řadí zvířata, ale tady mi to sedlo) a jedno z mých nejoblíbenějších věcí je objevování a poznávání indické kultury. Abych ovšem řekl pravdu, přišlo mi, že Houcková se více zabývala kulturou a dávnými příběhy hlavně v prvním díle, kdežto zde už na to tolik nedbala, což vedlo jen k tomu, že jsem se při čtení knihy necítil tolik v Indii jako dřív. Neříkám, že by mi tento prvek knihy nijak zvlášť chyběl, ale samozřejmě musím uznat, že celému příběhu to chybějící kouzlo Indie jen ublížilo. Ale i tak mi nedostatek dosyta vynahrazoval styl Houckové, která píše nádherná slova. A ty se čtou doslova samy.

Největší překvapení, jaké Kelsey rozhodně nemohla čekat je její nový dům, ve kterém má bydlet. Jenže parcela je uprostřed lesa, takže nehrozí, že by baráček dostala od svých rodičů. Byl od Rena, o tom se nemusí ani přesvědčovat. Sice zezačátku Kelsey k daru přistupuje s odporem, ale postupem času si na její nové bydlení zvyká a stává se pro ni novou "základnou".
Zároveň také začínat znovu chodit do školy a celkově si přivykne jejím minulým rutinám. Dokonce začně znovu přijímat pozvánky na rande - sice ne všechny jsou dobrovolné, ale zkrátka opět začáná žít společenský život. Až do chvíle, kdy na její vchodové dveře večer někdo zazvoní. A není to nikdo jiný než Ren. Stále všemi emocemi zmatená Kelsey si je jistá jedním: to, co si zde vybudovala může opět hodit za hlavu. Problémy volají a mají pouze jedno jméno - Lokeš.

Zkrátka a dobře, Tygří sága se mi zatím celkově velice líbí a já už se nemůžu dočkat třetího pokračování. Kniha je plná vtipu, romantiky, dobrodružství. Navíc tyto knihy u mě vyvolávají velikou radost ze čtení. Ale zároveň si uvědomuji, že celý ten příběh je strašně naivní, nelogický a ve skutečnosti neexistuje člověk, který mění své názory tak rychle jako v knihách od Collen.
Guilty pleasure je přesný výraz pro tuto sérii. Chápu všechny, kterým se příběh líbí a užívají si ho (stejně jako já), ale na druhou stranu se za to stydím. Je to prostě až moc přeslazené. Pomalu začínám chápat fanynky knižní série Stmívání. Přesně to já prožívám zde. Podle toho bude taky vypadat mé hodnocení. Avšak pokud se Vám nelíbil úvodní díl, nečtete ani tento. Kniha jede stále na stejné vlně. Collen Houcková si mě ovázala kolem prstu a já ji asi zbaštím všechno, co napíše. A za to ji patří můj velký obdiv.

HODNOCENÍ: || - [4,5]
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Freckles Freckles | Web | 30. prosince 2012 v 17:43 | Reagovat

Mě v prvním dílu hrozně lezla na nervy Kelsey a občas mě to nebavilo - přišlo mi, že pořád popisují, co Kelsey jí a jak vypadá ta místnost, ve které zrovna je. Do druhého dílu tedy nijak zvlášť nespěchám, i když ta obálka vypadá moc pěkně. :-)

2 spirit-secret spirit-secret | Web | 3. ledna 2013 v 16:18 | Reagovat

[1]: Taky mě to štvalo, ale ve dvojce je zase vše při normálu :D
Jen mi přijde divné, jak rychle mění Kelsey názory...
A obálka u tohoto dílu se mi popravdě moc nelíbí - mí favoritové jsou 3. a 4. díl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit