Démon z Hex Hall » [Hex Hall #2] • Hawkins

31. října 2012 v 20:37 | Spirit |  Knižní recenze
Autorka: Rachel Hawkinsová
Originál: Demonglass
České vydání: Knižní Klub, 2012
Formát: vázaná s přebalem - lesklá, 244 stran
Přeložila: Tereza Kolesniková
Žánr: YA / Fantasy / Čarodějové / Upíři

Sophie Mercerová si myslela, že je čaordějka. Ne sice nějak převelice talentovaná a nadaná, ale prostě obyčejná čarodějka. Možná, kdyby nebyla poslána do nápravného centra pro nadpřirozené bytosti jako jsou víli, vlkodlaci, již zmínění čarodějové a čarodějky a nově i upíři, nikdy by se nemusela dozvědět pravdu o tom, kdo vlastně doopravdu je.

To si ovšem mohla myslet jen do chvíle, kdy zjistila, že je démon. Což o to, tolik by to snad ani nevadilo, kdyby ji tohle prokletí neubližovalo. Je zde možnost odebrání, ale pouze mizivá pravděpodobnost přežití celé procedury. Navíc se jí začne pokoušet kontaktovat Archer Cross, člen sekty L´Occhio di Dio, která chce Prodigium vyhladit z povrchu zemského. Díky bohu, že Sophie už k němu nechová žádné city. Nebo snad ano?Možná někteří z vás už postřehli, že série Hex Hall nepatří mezi mé nejoblíbenější. Po dočtení Čarodějnice jsem číst pokračování v plánu ani neměl, ale díky tomu, že už mi chvíli před čtením jedničky stálo v poličce, prostě nešlo odolat. A nyní jsem opravdu rád, že jsem tak udělal. Už před čtením knihy jsem pokukoval po vašich recenzích a ve směs se shodovaly na faktu, že se jedná o báječné pokračování. A jsem rád, že jedu s proudem - i mě to dostalo! Rachel Hawkinsová sice jede stále ve svých zajetých kolejích a tudíž stále víte, co asi v daný moment čekat, ale je až s podivem, že tady vám to prostě nevadí! Autorka klišoidní momenty maskuje jak jen se dá. K dokonalosti už jen chybí je zamaskovat decentně. To se naneštěstí Hawkinsové až tak nedaří, a proto někdy může vypadat kniha nestabilní, dokonce občas dost zvláštní a prostě celá pomatená. Ale na to už si pomalu, ale jistě u autorky začínám zvykat... i když nerad.

Rok na Hex Hall byl pro Sophii opravdu procházka peklem. Ať už tím, že se musela vypořádat se svou starou příbuznou, která ji učila kouzlit, ale jak se záhy zjistilo, vyklubal se z ní démon - a to doslova. Nebo třeba s covenem čarodějnic, které ji k nim chtěly přilákat. Ještě, že tak Sophie neudělala, protože jedna z dívek doplatila nejhorším způsobem ze všech. Smrtí.
Teď ovšem před ní stojí úplně jiný kalibr - její otec, který je proti Odstranění navrhne plán, že by mohla s ním a se svými kamarády odcestovat do Evropy - do samého srdce Prodigia. Sophie samozřejmě neodmítá, když si se sebou může vzít i kamarády. Vypadá to na celkem pohodové a klidné léto. Naštěstí pro nás to tak není a hned se začne valit jeden problém za druhým. Na mátko zmíním existenci dalších démonů, intriky od těch, od kterých bychom to opravdu nečekali, ale všechno teprve začne vokamžiku, kdy se na scénu vrátí Acher Cross.

Budu se opakovat, ale kniha mě mile překvapila. Nic jsem od ní neočekával po nezdařilém prvním díle, ale myslím, že autorka si pověst v pokračování vylepšila. Ano, stále je Sophie samý vtip (který je opravdu někdy až mimo mísu), ale oproti dřívějšku mi nyní sedla více a její kousavé poznámky jsem si užíval, protože přiznávám, taky si rád někdy rýpnu - a kdo ne?
Koncept knihy zůstává neporušenný - ať už délkově nebo stejně údernými kapitolami. Možná to chce čas nebo čistě náladu, ale zdá se mi, že styl autorky se nedá oblíbit hned. Musí to prostě přijít. A pokud se to nestane, nikdy nemáte šanci si knihu vychutnat tak dobře, jak to autorka zamýšlela. I přesto s jakou lehkostí je příběh vyprávěn, někdy vám to prostě nedá a budete jen kroutit hlavou a říkat si: "Co to bylo?". Což by se stávat asi nemělo, ale co se stalo, stalo se.

Kniha plynně navazuje na svého předchůdce Čarodějnice z Hex Hall, avšak toto pokračování ho v mnoha ohledech vylepšuje. Ať už lepším dějem nebo smysluplnějším zápletkou, která Vás jednoznačně navede na poslední díl trilogie.

HODNOCENÍ: || - jen rada pro autorku: Takle se knihy neukončují!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Roxanne Roxanne | Web | 31. října 2012 v 21:04 | Reagovat

Já dala knize pět hvězdiček ! :D. Je prostě naprosto dokonaláá! Trojka se mi sice líbila ještě o něco víc, ale ona je prostě celá tahle sága úžasná! :)

2 E_V_E E_V_E | E-mail | Web | 31. října 2012 v 21:38 | Reagovat

Ja milujem túto sériu a táto 2ka sa mi lúbila ešte viac ako 1tka, ak je to vôbec možné :-D Sophiin a Archerov vtip a vzťah sa mi veľmi páčil a dobre som sa zabavila, aj mala nervy, aj som si okusovala nechty a ten koniec, keď som čítala, už som v hlave  formovala otázky pre autorku, ako mi to mohla urobiť :-D
Zbožňujem túto sériu :-)

3 Kane Kane | E-mail | Web | 10. listopadu 2012 v 21:51 | Reagovat

Mně se tahle série zalíbila hned, i když mám dojem, že tam Sophie nebyla až tak ironická. Získaly si mě tedy hlavně recenze a pak bylo jasné, že se mi kniha bude líbit. :) Vše zlepšila scénka "ošklivý pejsek" no a u dvojky jsem měla ze začátku velký kolapsy. I když jsem většinu věcí předvídala, ta věc s Calem mě dostala. :)

4 May ♥ May ♥ | Web | 4. prosince 2012 v 10:32 | Reagovat

Příjemně mě překvapilo, že co nový díl to ještě lepší čtení a příběh.
Mě osobně se z celé série nejvíce zalíbil druhý díl. ;)

5 Romča Romča | 12. prosince 2012 v 20:17 | Reagovat

Skvělá kniha a plně souhlasím s tvým názorem

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit