Živí Mrtví / The Walking Dead » [Pozor na zombíky!] • Kirkman/ Moore/ Adlard

3. července 2012 v 18:24 | Spirit
Na scénu přichází (v Česku celkem ještě nová) komiksová série: ŽIVÍ MRTVÍ - v originále The Walking Dead.
Příběh se zaměřuje na policistu v nejlepších letech - Ricka, který jednou v práci uštědří pořádnopu ránu do těla a zůstává v komatu. Po čase se probudí a zjišťuje, že svět už není takový jaký býval. Lidé už nechodí ven nakupovat, ani si nečtou noviny na verandě. Lidé se nyní schovávají před zombíky. Rick naštěstí nedaleko (vlastně ve svém domě) najde muže s jeho synem, kteří ho zasvětí do toho, co se vlastně stalo a děje. Rick je bez váhání odhodlaný najít svého syna a svou manželku. Proto vyráží do města, kde bydlí její rodiče. Nakonec ji najde v táboře lidi, kteří se jak se poštěstí chrání.

The Walking Dead jsou za velkou louží dost oblíbení, ať už ve své komiksové podobě (kterou v ČR vydává nakladatelství CREW) nebo seriálem na AMC. Už má na účtě 2 série, třetí se blíží nezastavitelně rychle - už na podzim 2012.

Komiks je vydáván od roku 2004 a pořád vychází každý měsíc. Příběh má už neuvěřitelných 100 částí a pořád je napínavý, neotřelý a zábavný! Kirkman opravdu ví, co dělá a co lidé v příběhu chtějí. Jediné takové mínus pro mě je, že se změnil kreslíř. Od druhého volume: Miles Behind Us (v čj: Míle a míle) už jím není Moore, jehož kresba je božská, ale Adlard. Jeho kresba už mě tolik neuchvátila, ale je víc surová, temnější a k příběhu se skvělě hodí! I když ze začátku se v postavách nemusíte tak orientovat, protože ta kresba postav se podstatně liší a děti u Adlarda vypadají jak liliputové.VYDÁVÁNÍ V ČR
DÍL PRVNÍ: Staré dobré časy - vyšlo (2009)
DÍL DRUHÉ: Míle a míle - vyšlo (2010)
DÍL TŘETÍ: Bezpečí za mřížemi - vyšlo (2011)
DÍL ČTVRTÝ: Touha je slepá - vyšlo (2011)
DÍL PÁTÝ: Nejlepší obrana - vyšlo (2012)
DÍL ŠESTÝ: Život plný utrpení - vyjde (prosinec 2012)
DÍL SEDMÝ: ??? - vyjde (2013)
DÍL OSMÝ: ??? - vyjde (2013)

V USA už vyšlo 16 svazků a 17. se chystá do prodeje! V ČR se nakladatelství Crew rozhodlo sérii vydávat v menších intervalech = 2 díly/ rok. Jeden svazek stojí 299 Kč, ale nyní můžete využít akce 1.DÍL JEN ZA 99 KČ! Více na jejich webovkách!

Prosím, pokud Vás to zaujalo, určitě kupte, protože série se v ČR tolik neprodává, ale pořád se drží. Takže prosím zkuste tuto vynikající sérii i Vy!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucy Lucy | Web | 7. listopadu 2012 v 21:24 | Reagovat

Musím říct, že na tenhle komix se moc moc těšim! Už šetříme :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit