Waiting on Wednesday (3)

25. července 2012 v 8:00 | Spirit |  Waiting on Wednesday


Delirium
Lauren Oliver

Dřív, než vědci našli lék, si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. Nechápali, že pokud jednou milujete - delirium - se pak rozleje ve vaší krvi a už před ní prostě neutečete. Teď jsou však věci jiné.

Vědci jsou schopni lásku vymýtit. Vláda požaduje, aby všichni občané dostali dávku léku před tím, než jim bude osmnáct let. Lena Holoway se vždycky na tento den těšila. Život bez lásky je jako život bez bolesti: bezpečný, promyšlený, předvídatelný a šťastný.

Ale devadesát pět dní před zákrokem Lena provede nemyslitelné: zamiluje se.Dystopie jsou prostě můj oblíbený žánr, třeba jako upíři. Podle mě právě dystopie sesadily z trůny upíry. Což ale vůbec nevadí, protože podle mě v dystopiích má autor více možností jak přiběh rozvíjet. Vše záleží na jeho fantazii. A pro mě nejočekávanější dystopidní novinkou v překladu tohoto roku je právě Delirium. Snad mě nezklame. Od Oliver jsem zatím četl jen pár kapitol Chvíle před koncem a její styl psaní se mi líbí. Uvidíme. Vychází u CooBoo, listopad 2012.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit