Ultimate Spider-man a spol. | únor 2012 | » [Komiksový magazín] • Více autorů

13. července 2012 v 19:25 | Spirit |  Komiksové recenze
Autor: Brian Michael Bendis, Warren Ellis
Kreslíř: Mark Bagley, Stuart Immonen
České vydání: Crew, 2012
Formát: brožovaná, 96 stran
Přeložil: Jiří Pavlovský
Žánr: Superhero / Marvel

Kdo by ho neznal? Spider-man. Má už na kontě stejnojmenný film a jeho další 2 pokračování. Nyní se začíná v Česku hrát jeho další film nesoucí název: The Amazing Spider-man. Ale i přesto si nemůžu pomoct a dát sem aspoň ty nejzákladnější informace.

Peter Parker je obyčejný teenager. Až na to, že nemá moc přátel. Místo toho ho baví matematika, fyzika a další pro ostatní nudné předměty. Jednou, když jeho třída jde na exkurzi do Osbornova střediska, k jeho smůle ho uškne pavouk. Petrovi není moc dobře, ale časem zjišťuje, že i on je vlastně pavoukem a má superschopnost: tkát pavučiny. A od té doby existuje nový superhrdina - Spider-man!
Není moc obvyklé, aby v naší malé zemičce zvané Česká Republika vycházely každý měsíc komiksové časopisy jako je to běžné v Americe nebo třeba Německu. Náš trh je na to prostě malý. (A na co vlastně malý není?) Můžeme být vůbec rádi, že tu vyjdou souhrné knihy našich oblíbených komiksů jako: Walking Dead, Y: The Last Man nebo nejznámější Batmanovky. Časy se ale mění a nakladatelství Crew se rozhodlo od února 2012 vydávat komiksový dvouměsíčník Ultimate Spider-man a spol. Ale pořád to není ta pravá US sešitovka. Je to něco lepšího! Tento magazín má hřbet (aby se dal vystavit i v knihkupectví = víc potencionálních kupců), což je i lepší pro Vaši komiksovou knihovničku. Další důvod je ten, že v každém čísle najdeme 2 US sešitovky od Spider-mana a 2 US sešitovky Ultimate Fantastic Four nebo Ultimate X-Men (Budou se střídat). Proto název "a spol." Takže vydávání je na stejné časové úrovni jako v USA díky zvýšenému počtu dílů. Dohromady máte kolem 100 stránek komiksové zábavy jen za 199 Kč. Což je podle mě opravdu minimum, na to, že je celý magazín barevný a na pořádném papíře!

Jak Spider-man, tak Fantastic Four jsou ze série Ultimate. Což je vlastně současný svět. Takže Spider-man může klidně smskovat nebo psát kamarádovi na Facebooku. Také je příběh vyprávěn od začátku, ale vlastně úplně jinak než kdysi. Proto jsou komiksy ze světa Ultimate někdy oblíbenější než běžná série! A nový čtenář se může začíst bez znalosti Spider-manovi minulosti.
První číslo obsahuje seznamovací díl s Petrem, s outsiderem, kterému nejde tělocvik a kamarádi ho šikanují a chtějí mu zničit život. Petr žije se svou tetou a strýcem. Oba jsou na něho moc milý, i když ví, co se mu ve škole stává. Nikdo by neřekl, že taková nehoda, jaká se stane v Osbornově středisku změní Petrovi celý život. Jedno pavoukovo ušknutí promění Petera na něco mimořádného!
Více se vlastně v tomto čísle neuděje. Celá tahle eizoda sčítá dohromady kolem 40 stránek. Po shrnutí musím uznat, že se tam vlastně nic nestalo, co by žádný člověk, co viděl alespoň jeden film netušil. Spider-man zatím neexistuje, ale i tak Vám uběhne tento začátek série velice rychle.

Zbytek časopisu tvoří první dva díly série Ultimate Fantastic Four, která v Česku oproti Spidemu není moc známá. Přesto by podle mě mohla najít více fandů už jen kvůli téhle komiksové podobě. Jenže tady nastává problém. Fantastic 4 už u Crwe minulý rok vydala knihu: Ultimate Fantistic Four - Zrod, která obsahuje prvních 6 US sešitovek příběhu. Takže logicky se v magazínu znovu neobjevují a namísto toho v čísle najdeme díly 7 a 8. Před příběhem jste na tuto informaci připraveni. Proto jsem si čtení neužil tak, jako u Spider-mana.Příběh totiž byl už solidně rozjetý. Připadalo mi to jako bych se začal dívat na telenovelu po 90. díle. Takže doporučuji si první knihu koupit.
Ale i tak se do dá zkousnout a čtení si dostatečně užít.

Tento počin od nakladatelství Crew je více než záslužný. Sice mi v tomto prvním čísle magazínu chybělo číslování stránek a originální obálky US sešitovek mezi příběhem. Vše bylo vyslyšeno a od druhého čísla máme jak číslování stránek, tak obálky. Takové další mínus bych viděl to, že magazín se nedá pořádně otevřít a nějaká bublina se opravdu těžce čte. Ale i přes všechny tyto chyby je magazín opravdu výborný a nemůžu ho nedoporučit! Recenze na další díly snad brzy!

HODNOCENÍ ULTIMATE SPIDER-MAN A SPOL. - ÚNOR 2012: ||
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Spider man Spider man | Web | 9. listopadu 2013 v 15:22 | Reagovat

veľmi pekne spracovaný komiks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit