Polibek pro Annu » [Anna and the French Kiss] • Perkins

2. července 2012 v 8:41 | Spirit |  Knižní recenze
Autorka: Stephanie Perkinsová
Originál: Anna and the French Kiss
České vydání: CooBoo, 2012
Formát: vazáná bez přebalu - matná, 334 stran
Přeložila: Jana Montorio Doležalová
Žánr: YA / romantika

Jmenuje se Anna. Je jí sedmnáct let. Bydlí v Atlandě, je Američanka. Ale právě nyní se nachází v School of America v Paříži. Na celý rok! Bez znalosti jazyka, kamarádů, rodiny. Její otec, spisovatel románů pro ženy, ji tam poslal na soukromou školu pro Američany.

Anna o nic takového nikdy nestála. Ale stalo se, a ona je tady. Sama. Ne všechno trvá věčně a Anna se skamarádí se svou sousedkou Meredith. A i Anna si časem uvědomí, kde to vlastně je... V PAŘÍŽI! Městě, které nikdy nespí!

Kouzelný romantický příběh, který Vás pohltí!

Nikdy jsem nečetl román pro holky, ale tohle jsem chtěl zkusit už jen kvůli těm skvělým ohlasům. A výsledek? Knihu jsem si uplně zamiloval. Prvních 20-30 stránek mi dělalo problém se do děje pořádně začíst. Kniha mi přišla divná, styl psaní mě rušil - Perkinsová píše celkem v krátkých větách. To jsem na začátku opravdu neskousl, ale nakonec jsem si její styl psaní zamiloval! Ona píše geniálně! Postav se na začátku chrlilo strašně moc a požďuchování mezi postavami (které je v knize na denním pořádku) bylo... zvláštní. Ale to jen opravdu na začátku! Pak mě kniha vtáhla na tisíc procent do svého příběhu. A že to byla jízda!

Takže, jak už jsem říkal - Anna nastoupí do School of America a hned se začně kamarádit s Meredith. Díky ní pozná své další budoucí přátelé - Joshe, Rashmi a St. Claira, který se bude Anně líbit. A není rozhodně jediná. St. Clair je trošku ostní než jiní kluci. Zajímá se o dějiny, je pozorný a je to Angličan. Asi jediná vada na kráse je jeho přítelkyně - Ellie.

Polibek pro Annu má tolik sooo cute scén, že to není ani možné! Já si je užil všechny. Ale rovnováha musí být a jsou tu i trošku dramatičtější scény. Moje oblíbená část knihy je období Díkuvzdání. Všichni ze SOA* odjeli na svátek domů, až na Annu a St. Claira. Všichni čtenáři museli být štěstím bez sebe: Ano!!! Je to tady! Jsou sami!!!! PANEBOŽE!! St. Clair a Anna jdou nejdřív na večeři, pak se procházejí po ulicích Paříže (dialogy mezi němi jsou vtipně, svěží, čtivé) a jak se vracejí na intr, tuhle chvíli může zkazit jen jedna osoba, Ellie. Ano, takových scén, kdy si řeknete: Nééééééé Je tam dost. A já jsem za to rád. Další scény, které si nejde neužít jsou scény v kině. I LOVE IT.

Další období knihy jsou Vánoce, kdy se Anna vrací domů do Atlandy a zjišťuje nemilé věci okolo její nejlepší kámošky Bridge. Chodí s klukem, který se líbil jí. I když teď už ne, teď má jen oči pro Étienne St.Claira. Jde vidět, jak se jejich vztach upevňuje, přes Vánoce si volají, mailují (dokonce v mailech je napsaná celá jedna kapitola!) a já se budu opakovat: Mě to neskutečně bavilo!

Pro: Anna Oliphantová
Od: Étienne St. Clair
Předmět: KRÁSNÉ VÁNOCE

Už sis zvykla na časový posun? Zatraceně, já nemůžu spát. Zavolal bych, ale nevím, jestli jsi vzhůru, nebo nebo děláš něco s rodinou nebo tak. Mlha v zálivu je tak silná, že z okna nevidím nic. Ale kdybych viděl, určitě bych zjistil, že jsem jediný živý člověk v San Francisku.

Mrzela mě moc zpráva, kdy Étienne zjistil, že má jeho matka rakoviny. Protože on s ní měl takový dobrý vztah jako každý puberťák nemá! Se svým otcem moc dobře nevychází (stejně jako Anna) a díky těmto událostem, se mezi nimi rýsuje láska, kterou každý z nich vzájemně cítí, ale bojí se to sobě říct.

Posledních 100 stran musíte zhltnout na jeden zátach, protože to prostě nejde přestat! A po dočtení Vás mrzí jen jedna věc: Už to skončilo. Já jen doufám, že CooBoo vydá i volné pokračování Lola and the Boy Next Door. Kniha určitě stojí za přečtení! Ale plný počet hvězdiček nedostane za ten pomalý začátek...

HODNOCENÍ: ||
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vendea Vendea | E-mail | Web | 23. prosince 2012 v 10:40 | Reagovat

Tyjo, sem nevěděla, že se Anna líbí i klukům :) Kniha patří mezi to nejlepší, co jsem za tenhle rok četla a musím ti dát za pravdu - ta část s rakovinou byla skvělá (ne, že bych to matce Étienna přála, ale tyhle prvky knihám dávaj docela šmrnc)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit