Nástroje Smrti / Mortal Instruments » [Zábavná fantasy s Lovci stínů] • Clare

9. července 2012 v 18:49 | Spirit
Napínavá a neotřelá fantasy od Cassandry Clare slibuje svým čtenářům strhující čtení, s kterým nebudou chtít přestat!

Tímto slogan můžete najít na zadním obale českého vydání první knihy: Město z Kostí. Takové upoutávky na knihách já nemám moc v lásce. Protože už u hodně titulů, které jsem si s tímto rčením koupil mě zklamali. Bylo tu, ale i pár sérií, které své heslo opravdu dodrželi. A série Nástroje Smrti k nim rozhodně patří.
Cassandra Clare je samozřejmě autorka těchto knih. Ona je opravdu skvělá! Patří k mým oblíbeným autorkám. Tento názor sdílí miliony jejich fanoušků po celém světě. Díky takovým ohlasům se Clareová rozhodla napsat v sérii Nástroje smrti další tři knihy. Proto z původní trilogie vzniká hexalogie (šestidílná série). V Americe je zatím v prodeji 5 dílů, závěrečný díl spatří světlo světa v roce 2014. Z téhož světa spisovatelka píše také další trilogii: The Infernal Devices, která se odehrává před Nástroji Smrti. Fanoušci dokonce říkají, že The Infernal Devices odehrávající se v Anglii za Viktoriánské doby by měla být série a Nástroje Smrti by měla být pouze trilogie.

Patnáctiletá Clary Fray se setká poprvní v klubu Pandemonium s Lovci stínů! Bojovníky, kteří chrání náš svět před démony. Pouze během jednoho dne je Clary vtažena do jejich světa, protože na ni doma zaútočí démon, Proč by se, ale démoni zajímali o obyčejného teenagera jako je právě Clary? A jakto, že má "vnitřní oko", díky němuž může vidět Lovce stínů?Série vychází i u nás v Česku! Má ji na starosti nakladatelství Mladá Fronta. Dosud vydala první tři knihy, čtvrté se s největší pravděpodobností dočkáme již na podzim 2012! Jestli se v překladu (což doufám, že ano) objeví i trilogie The Infernal Divices zatím není jasné. Jediné mínus na českém překladu je obálka prvního dílu! TA JE TAK HNUSNÁ, ŽE TO ANI NENÍ MOŽNÉ! S těmi originálními se to vůbec nedá srovnávat! MF se naštěstí poučila z chyby, a další dvě přeložené pokračování mají původní obálky. Čeští čtenáři chtějí reedici prvního dílu s prvního obálkou, ale já tomu moc nevěřím. Trochu mě mrzí, že sérii v ČR nevydává nějaké jiné nakladatelství (Třeba Knižní Klub). To by byli původní obálky a určitě i překlad již zmiňovaného prequelu. Na příští rok je také naplánovaná filmová premiéra prvního dílu! TAKY UŽ SE TĚŠÍTE?

~ Vydání v ČR ~
Město z Kostí (2009)
Město z Popela (2010)
Město ze Skla (2010)
Město z Padlých Andělů (podzim 2012?)

~ Vydání v USA ~
CIty of Bones (2007)
City of Ashes (2008)
City of Glass (2009)
City of Fallen Angels (2011)
City of Lost Souls (2012)
City of Heavenly Fire (2014)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 laurdes laurdes | Web | 6. srpna 2012 v 19:25 | Reagovat

Máš naprostou pravdu, že ta první obálka se mladé frontě vůbec nepovedla.. ale tak třeba se dočkáme nějaké předělávky..snad..

2 1312ll 1312ll | 2. listopadu 2013 v 21:55 | Reagovat

Viděla jsem v kině první díl a bomba. Moc se mi to líbilo a ten film miluju.

3 any any | 2. listopadu 2013 v 21:55 | Reagovat

Nevíte kdy budou v kině i další díly? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit