Knižní novinky » [1]

11. července 2012 v 22:01 | Spirit |  Knižní novinky
Přípravil jsem si pro Vás novou rubriku! Má název Knižní novinky a cílem je po nějaké určitě době zveřejnit tento "informační" článek a zmíňit v něm nové informace okolo YA knih, ať už na české nebo zahraniční scéně! Většina informací se už nachází na facebooku, ale tyto články všechny události shrnou do jednoho článku. Taky je to dobré pro neuživatele facebooku samozřejmě xD.

Nové druhy obálek aneb problémy u CooBoo
Američští nakladatelé jsou pěkně padlí na hlavu! V zavedených YA sériích mění obálky jako na běžícím páse! Začalo to Deliriem, kdy modrý obal vyměnili za nový s hlavou na obálce. (To ještě nevíte? Hlavy obálce teď strašně letí!). S tímto podobným se nakonec vydá celá série. Fanoušci si řekli: "OK, nevadí - jedničku si koupím znovu, ať mi knihu pasují v knihovničce." Prodalo se více výtisků a nakladatele napadlo: "Co to zkusit ještě jednou? Třeba to taky zvýší prodeje!" A stalo se. Shatter Me už nikdy neuvidíme s takovou nádhernou obálkou a pěknou holkou na obálce. Radši se budeme dívat na oko. A to na každém díle! A aby se neřeklo, na druhém ty řasy budou bílé... WTF?
Nyní, velmi nečekaně, když fanoušci série Loď mezi hvězdami (v češtině vychází 20. srpna 2012!) čekali na odtajnění obálky závěrečneho dílu - další šok. NOVÉ OBÁLKY! Takže vy už máte dvě knihy se stejnou tématikou, která je rozhodně hezčí než ta nová verze a poslední díl Vám prostě pasovat nebude. Takže co? Koupíte znovu první DVA díly série!
Ale tady se konečně zastavíme u nás v Česku. Všechny tři zmíněné série vvýjdou v češtině. A tady moc zvykem není změna obálek pod prvním, nebo druhém díle. Naštěstí má na všechny série odkoupené nakladatelství CooBoo. Ten teď řeší jak s tím naloží. Nejvíc je trápí Loď mezi Hvězdami, kde je už obálka hotová a brzo půjde do tisku. Druhý díl má ještě v pohodě... ale co pak? CooBoo chce vytvořit cover podobný předešlým dvou! Držím palce! U Shatter Me mohou pořád dát oči nebo třeba obálky z jiných zemí. Já bych navrhoval německý cover. A u Deliria chtějí dovytvořit obálky podle původní verze. Já jsem sice zastáncem té novější (jako jediná se vyvedla), ale budiž. Držím CooBoo palce, ať pro náš - české čtenáře vymyslí to nejlepší!Nové zahraniční obálky
Za poslední dobu se celkem namnožilo obálek. Většiny se dočkáme až v roce 2013, ale i tak jsou krásné! První je Requiem, což je poslední díl do trilogie Delirium ,který začne vycházet v česku tento listopad! Tiger's destiny je 4. díl do série Tygrovo prokletí. V Česku 1. díl už vyšel (s orig. obálkou), druhý se chystá na podzim! The Indigo spell je třetí kniha do série Bloodlines (v češtině Pokrevní pouta). Druhá kniha vyšla před měsícem za velkou louží, my se jí v češtině dočkáme do konce roku! Through the Ever night je druhý díl do série Nebe, jehož první díl před nedávnem vydal KK jako: Pod nekonečnou oblohou. Fragments je druhý díl do série Partials. V Česku zatím nevychází, Slováci chystají k vydání první díl na srpen tohoto roku! Clockwork Princess je největší obálková novinka. Je to třetí kniha do série The Infernal Devices, což je prequel k Nástrojím smrti, které vydává u nás Mladá Fronta. Snad se točkáme i těchto.

Nové České obálkyV Česku se jich namnožilo ještě víc. Brzo se všech titulů dočkáme. Démon z Hex Hall je druhý díl do série: Hex Hall. Vyjde u Knižního Klubu na konci července! Třináct relikvií je samostatná kniha a na pultech se objeví během srpna! Škola Noci 9 vyjde ještě tento červenec! Modrá jako safír je druhý díl do trilogie Drahokamy, první nese název: Rudá jako rubín. Dvojky se dočkáme do konce prázdnin! Hra lží - nová série od autorky Roztomilých malých lhářek na Vás bude čekat na pultech na začátku září! Čarodějky z east endu je nová série od Melissy de la Cruz, která napsala série Modrá krev. Již v září! Proklatý a Praštěný jsou jen zveřejněné obálky, o vydání zatím není víc informací.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© Copyright 2011-2013 | Layout by Spirit